Çilek patik modeli yapılışı

Çilek patik modeli yapılışı çeyizlik patik modelleri arasına girecek görselliği güzel patik modelini sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Tığ işi tekniği ile yapılan güzel çilek patik modelini kendinize ve sevdiklerinizi hediye olarak yapabilirsiniz. Özellikle kızlarımızın çeyizinde olması gereken patik modelleri arasındadır.

Patik modeli sipariş alan hanımlarımız içinde çilek patik modelini siparişleriniz için değerlendirebilirsiniz. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız..

REKLAM ALANI

Çilek patik modeli yapılışı

Çilek Patik Modeli
Gerekli malzemeler: Kırmızı,Sarı,Yeşil ve Beyaz patik ipi
2 numara tığ
İnci
İğne ve iplik
Makas

Yapılışı: 38 numaraya uyumlu olarak çalıştığımız patiğimizi örgü taban üzerine kuruyoruz. Öncelikle 38 numara patik taban örüyoruz.

Sonrasında taban üzerine kırmızı ipimizle trabzanların ortasında ilmekler alarak ilk sırayı ikili trabzan olarak örüyoruz. Sıramızı tamamladıktan sonra iki sıra hiç arttırma ve eksiltme yapmadan trabzanların üstüne yarım trabzan olarak örüyoruz. 4. Sıramızda burun kısmında eksiltme işlemi yapmak için patiğimizi iki katlayarak ortasını buluyoruz ve her iki tarafta eşit sayılarla burun kısmında 22 tane ikili eksiltme yapıyoruz. Bir üst sırada topuk kısmında 20 tane ikili trabzan ördükten sonra burun kısmında eksiltme yapmadan bütün ilmekleri yarım trabzan örüyoruz.

Bundan sonraki sıralarda burun kısmında 11 eksiltme, 6 eksiltme ve 3 eksiltme işlemi olarak ilerliyoruz. 3 sıra sık iğne olarak ördükten sonra 1 sıra yeşil patik ipiyle ikili trabzan örüyoruz. Burun kısmından ortalayarak beyaz ipimizle patiğimizin yaka kısmını 3 sıra ikili trabzan olarak örüyoruz. Çiçek uygulamasını da yaptıktan sonra patiğimize dikerek sabitliyoruz incileri de dikerek patiğimizi tamamlıyoruz.

Patik modeli, tığ işi patik örnekleri, patik örgü modelleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Çilek patik modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına çok teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ