Cilt Bakımında Yapılması Gereken Tüm Detaylar

Cilt Bakımında Yapılması Gereken Tüm Detaylar

Cilt Bakımında Yapılması Gereken Tüm Detaylar

Cilt bakımı hem estetik açıdan hem de sağlık açısından özen gösterilmesi gereken bir işlemdir. Yaşla birlikte oluşan kırışıklıklar, güneş ışınları, makyaj, stres, sigara, yanlış beslenme gibi sebeplerle de etkilenen cilt eğer ilgilenilmezse kişinin yorgun, solgun ve sağlıksız bir görünüme bürünmesine neden olur. Cilt bakımında en önemli şey kuşkusuz temizliktir. Temiz bir cilt karşılığını hemen verir. Ve ardından kullanılacak nemlendirici ürünlerin kaliteli olması önem taşıyan diğer unsurdur. Gündüz gece ikilemi nasıl varsa cilt bakımı gündüz cilt bakımı gece yaklaşımı da vardır. Gece uykusu sırasında cildin dinlendiği ve kendini yenilediği zaman dilimi olduğundan yatmadan önce yapılan rutin temizlikle büyük önem taşır. Cilt mutlaka bir temizleyici ile yıkanmalıdır. Temiz olan cilt ferahlar. Gün içerisindeki makyaj ya da havadan gelen kirler ciltte yapışır haldedir. Bunlardan arınması için cilt tipine uygun bir temizleyici şarttır.

Yine cilt tipine uygun haftada 2 kez peeling yapmak cildi hafifletir. Kullanılacak olan tonik te ekstra kirleri temizleme görevindedir. Dışarıdan bir ürün kullanmak istemeyenler için en güzel tonik gül suyudur. Ve gece için en önemli madde gece kremi ayrı bir formül taşıdığından kullanım açısından önem taşır. İçinde bulunan vitaminler cildi besler ve yenilenmesini sağlar. Cilt tipine uygun kremi bulduktan sonra bunu devamlı kullanmak cilt için yararlı bir seçim olacaktır. Aynı şekilde göz çevresi kremi de en hassas bölgeler olduğundan bakıma ihtiyacı vardır. Mutlaka nem takviyesi gereklidir. Dudaklara da nemlendirici uygulamak sonrasında; ertesi gün için ışıl ışıl bir yüzle uyanmanın vereceği enerjiyi tatmak işin güzel tarafıdır.

cilt-bakiminda-yapilmasi-gereken-tum-detaylar

  • Kış Aylarında Cilt En Çabuk Nemini Kaybeden Zamandır. Sık Sık Nemlendirilmelidir
  • Tüm Kozmetik Ürünler Bir Yana Cilt Temizliği İçin Su En Önemli Kaynaktır.
  • 20 Yaşından İtibaren Gece Kremleri Kullanılması Doktor Tavsiyedir.
  • Makyaj Tamamen Çıkmadan Gece Bakımına Başlanmaması Gereklidir.

Sağlıklı bir cilt için arada cilt bakımları yaptırmak ta son derece olumlu etkilerdendir. Peeling, buhar, serum, ampul gibi işlemlerle kan dolaşımı artar, ölü hücrelerden arınma sağlanır. Ve cilt ışıltılı görünümüyle karşılık verir. Cilt bakımında yaşa ve cilde göre ürün seçimi bu esnada en önemli adımdır.

Yatmadan Önce Yapılması Gerekenler

Cilt mutlaka bir temizleme suyu ya da sütü ile iyice temizlenmelidir. Ardından tonik ya da gül suyu ile kalan kirlerden arındırılmalıdır. Cilt için en önemli şey nemdir. Gün içerisinde kaybettiği nemi tekrar kazanabilmesi için yatmadan önce mutlaka nemlendirici bir krem kullanılmalıdır. Buna göz altı çevresi de dahil olmalıdır. Cilt dahilinde kaş ve kirpiklerde önem taşır. Tatlı badem yağı ya da vazelin ile nemlendirilmesi sağlanabilir.

cilt-bakiminda-yapilmasi-gereken-tum-detaylar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ