Hızlı Kilo Verdiren Doyurucu Yiyecekler

Hızlı Kilo Verdiren Doyurucu Yiyecekler

Yeri geldiğinde diyet için yeri geldiğinde ise sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duyulan beslenme şekli ve tok tutucu gıdalar hakkında genel bir bilgilendirme yapmak istiyoruz. Hemen hemen herkesin sorunu olan kilolar ve sağlıklı beslenme için öncelikle beslenme şekline dikkat etmelisiniz. Genellikle zayıflama için önerilen birçok gıda ya da besin maddesi hem zayıflatmakta hem de tok tutarak atıştırma isteğini azaltmaktadır.

Tok tutucu besinlerin birçoğu lifli gıdalardan olmaktadır. Bunun yanı sıra toksin atmayı ve hazımsızlığı azaltır. Bu besinleri çoğu yüksek vitamin içerikli olan ve çok faydalı besinler olarak bilinir. Fakat her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bu besinlerin fazlası da zararlı olmakta ve fazla tüketimde kilo vermek yerine almaya sebep olmaktadır. Bunun için beslenme düzeni oluştururken besinlerin miktarına ve doğru biçimde tüketim yapmaya dikkat edelim.

Hızlı Kilo Verdiren Doyurucu Yiyecekler

Tok Tutucu Gıdalar ve Bitkisel Çaylar

  • Tok tutucu özelliğe sahip olan maddeleri besinler ile sınırlamak doğru olmaz. Bunun için gelen bir sıralama yapmak gerekir. Tok tutucu besinler ve çaylar genel olarak şunlar oluyor;
  • Elma; hem sindirimi kolaylaştırıyor hem de tok tutarak yeme isteğini azaltıyor. Ayrıca şeker yeme isteğini de azaltması ile bilinir.
  • Tarçın; toksin atıcı ve tok tutucu özellikleri ile ön plana çıkıyor. Ayrıca hazmı kolaylaştırarak zayıflamaya destek
  • Yeşil çay; günde 3 fincan yeşil çay sayesinde daha geç acıkır ve yağ yakarsınız.
  • Su; günde en az 2.5 litre su içmek ödemi azaltmasının yanı sıra beyinin yalancı açlık hissini de azaltıyor.
  • Yumurta; sabah yenen sıkı kahvaltılarınızda yumurtayı eksik etmeyin, günlük enerji desteği sağlamasının yanı sıra tok tutarak gün içinde daha az yemenizi sağlar.
  • Peynir; her öğüne peynir koyabilirsiniz. Kalsiyum içeriği yüksek olan peynir tok tutucu özelliği ile de ön palana çıkıyor.

Kurutulmuş kuruyemişleri; kayısı, incir, üzüm ve benzeri çoğu kurutulmuş kuruyemişler sayesinde günlük enerji ve protein ihtiyacının yanı sıra hazmı kolaylaştırarak zayıflamaya destek vermektedir.

Sizin de anlayacağınız üzere sağlık beslenmek için gerekli olan birçok besin maddesi zayıflamaya da destek vererek günlük fazla yeme isteğini azaltmakta ve sağlıklı beslenmemizi kolaylaştırmaktadır.

Hızlı Kilo Verdiren Doyurucu Yiyecekler

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ