Cilt Temizliği Önerileri

Cilt temizliğinde en önce dikkat edilmesi gereken konu cilt tipinize uygun temizlik yapmanızdır. Herkesin cildi farklılık göstermektedir. Bunun için cildiniz için uygun olan temizlik ürünlerini, maskelerinizi kullanmanız yeterli olacaktır.

cilt-temizligi-onerileri-5

Cilt temizliğinin ilk adımı cildinizi tanımaktan geçer. İlk önce cildinizin yağlı mı, kuru mu yoksa normal bir cilde mi sahip olduğunu bilmeniz gereklidir ki ona göre temizlik yapabilin. Eğer cildinizde pul pul dökülmeler meydana geliyorsa bu cildinizin kuru olduğunu göstermektedir. Cildiniz olması gerektiğinden fazla parlak ve gözenekleri çabuk tıkanıyorsa bu cildinizin yağlı olduğunu göstermektedir. Alın ve burun çevreniz yağlı yanaklarınız kuru ise bu da cildinizin normal olduğunu göstermektedir.

cilt-temizligi-onerileri-4

Cilt temizliğinde ikinci adım ise cildinize uygun bir temizlik ürünü, maskesi seçimidir. Normal veya dengeli bir cilt tipiniz var ise fazla kozmetik ürünlerini kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Hafif bir temizleyici kullanarak bol ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır. Eğer cildiniz çok kuru olursa hafif nemlendirici kullanabilirisiniz. Eğer cildiniz kuru ise alkol ve koku içermeyen hafif temizlik ürünleri ile temizlemeniz daha iyi olacaktır. Cilt temizliğinizi yaparken sıcak su kullanmamaya dikkat ediniz.

cilt-temizligi-onerileri-3

Sıcak su kullandığınız taktir de cildiniz daha fazla kuruyacaktır. Bol ılık su ile iyice yıkayıp, kurulamanız yeterli olacaktır. Haftada bir gün ise cilt tipinize uygun peeling yapmanız da fayda var. Cildinizin canlanmasını sağlayacaktır. Cildiniz yağlı ise cilt temizliğinde jel şeklinde köpüklü temizlik ürünlerinden biri kullanabilirsiniz. Bol ılık su ile durulamanız da fayda var. Alkol içeren ürünlerden uzak durmanız onun yerine doğal içerikli ürünler tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

young beautiful healthy woman and reflection in the mirror

Cildinizin gözeneklerini açmak için buhar banyosu yapabilirsiniz. Cildinizi derinlemesine temizlemek istiyorsanız yağsız nemlendirici ve 1 kaşık balı iyice karıştırıp cildinize uygulayın ve 10 dakika bekleyiniz. Cildinizin canlandığını fark edeceksiniz.

cilt-temizligi-onerileri-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ