Çim Adam Nasıl Yapılır? Çim Adam Yapılışı

Okul öncesi etkinlikler arasında en çok bilinenlerden olan çim adam yapılışı ile ilgili sitemizde daha önce de içerikler yayınladık. Sizlerden gelen talepler üzerine bu konuyu yeniden ele alıyoruz. Çim adam nasıl yapılır diye soranlar aşağıda bu konunun detaylarını bulabilirler. Okul Öncesi Çocuklar için Çim Adam Yapılışı başlıklı yazımızdan yararlanarak evlerinizde çocuklarınızla eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Çim adam yapımı resimli şekilde yazımızın devamındadır.

Çim Adam Nasıl Yapılır?

Çim adam yapılışı aslında çok zevkli ve eğlencelidir. Bir o kadar da basit olan çim adam yapımı çocuklara sorumluluk alma bilincinin aşılanması açısından önemlidir. Ayrıca çim adam nasıl yapılır sorusuna cevap olan içeriğimizden yararlanan ebeveynler çocuklarıyla keyifli zaman geçirmenin ve ortak paylaşımlarda bulunmanın zevkini yaşayabilirler. Bitkilerin bakımı ve doğaya nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda çocukları bilinçlendiren bu aktivite şirin bir görüntüye sahip olmasıyla da çocuklarınızın ilgisini çeker. İşte çim adam yapımı ile ilgili detaylar.

Çim Adam Yapılışı Nasıl Olur?

Çim adam yapılışı resimli olarak sizler için aşağıdadır.

Çim adam malzemeleri: 1 adet naylon çorap – 2 su bardağı kadar elenmiş olan talaş – 2 adet istediğiniz büyüklükte yapay göz – bir miktar taze çim tohumu – süsleme için kumaş, düğme ve keçe

Çim Adam Yapılışı

Çim adam yapılışı için öncelikle naylon çorabın içine çim tohumlarını koyuyoruz ve tabanına iyice yayıyoruz. Daha sonra bir miktar talaş ilave ediyoruz. Talaş miktarını çim adamın büyüklüğüne göre ayarlayabiliriz. Naylon çorabın açık kısmını iyice gererek dikiyoruz. Daha sonra burnunu oluşturuyoruz. Burnu oluşturmak için talaştan bir parça alarak çevreliyor ve sıkı sıkı bağlıyoruz. Son olarak gözlerini de yaparak çim adam yapımı sonlandırıyoruz.

Çim Adam Nasıl Sulanır?

Çim adam nasıl sulanır sorusu da sıkça sorulur. Çim adamı çocuğunuzun sulaması önemlidir. Çocuğa iğnesiz bir şırınga verin. Bu şırıngadan su damlatarak sabah ve akşam mutlaka çim adamı sulamasını öğretin. Zamanla çimler uzadıkça makasla keserek çimlerin boyunu kısaltabilirsiniz. Çimler uzun kalırsa uçları solabilir. Çocuklarınıza ayrıca çim adamı sabahları güneşe çıkartmalarını da öğretmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ