Güzel Çimdik Örgü Modeli Yapımı – Örgü Yelek Modeli

En güzel örgü örnekleri, en yeni örgü modelleri, değişik bebek örgüsü modelleri gibi konularda binlerce içeriğin yer aldığı sitemizde gelen yoğun istek üzerine bugün de çimdik örgü modeli yapımı ile ilgili tüm detayları yayınlıyoruz. Örgü yelek modeli arayanların son zamanlardaki favori örneklerinden olan çimdik yelek örneği nasıl yapıldığı yazımızın devamında yazılı anlatım ve videolu anlatımla yer almaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde yayınladığımız Bu Modeli Mutlaka Denemelisiniz! İki Renk Örgü Modeli adlı yazımız hamarat hanımların büyük ilgisiyle karşılaştı. Bu çimdik örgü yelek modeli de ilginizi çekecektir.

Çimdik Örgü Modeli Yapımı

Çimdik örgü modeli yapımı videolu anlatımla sizler için aşağıda paylaşılmıştır. Ayrıca yazılı olarak da bu içeriğin detaylarını aşama aşama paylaşarak işinizi kolaylaştırmak istedik. Canimanne.com sitemizde videolu örgü modeli yapımı içeriklerimizin sayısı hayli fazladır. Hamarat hanımların sürekli ilgi odağında olan bu içeriklerden siz de faydalanabilir, kendiniz ve sevdikleriniz için harika el emeği kolay örgü modelleri yapabilirsiniz.

Çimdik Örgü Yelek Modeli Yapılışı

canselin örgü dünyası Youtube kanalına Teşekkür Ederiz.

Çimdik örgü modeli yapımı genellikle bebek örgü modellerinde kullanıldığı gibi bayan örgü modellerinde de kullanılır. Model 4 ilmek ve katlarından oluşur. İlmeklerimizi atarak işimize başlıyoruz. Her model 4 ilmekten oluşur.

Çimdik örgü modeli yapılışı için 20 ilmek atıyoruz. Örgümüzün ön yüzünü 1 sıra düz örüyoruz. Üzerine lastik örgü de kurabilirsiniz. Modeli kuramaya başlıyoruz. Kenar ilmeği örmeden alıyoruz. Devamındaki 2 ilmeği düz örüyoruz. 2 ilmek atlıyoruz, 2. İlmekten sonraki boşluğa batıyoruz ve atladıklarımızı düz örüyoruz. Aradan çıkarttığımız ilmeği şişle ilmeklerin üzerinden atlatıyoruz. Devamındaki 2 ilmeği düz örüyoruz. Tekrar 2 ilmek atlayıp, aradaki boşluktan 2 ilmek çıkarıyoruz. Aradan çıkarttığımız ilmeği düz örerek, 2 ilmek atlayıp aradan boşluk olan yerden çıkartıyoruz. 2 ilmek düz örüyoruz. Çıkarttığımız ilmeği ördüğümüz ilmeklerin üzerinden atlıyoruz. Örneğimiz yavaş yavaş oluşmaya başlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ