Çocuğun Kendine Güvenini Sağlayabilecek Etkinlikler

Büyüdüklerinde daha öz güvenli ve kendinden emin olması için çocuğun kendine güvenini sağlayabilecek etkinlikleri içeriğimizden bulabilirsiniz.

Çocuklar kötü bir büyüme çağı geçirdiklerinde doğru eğitim ve öğretimi almadıklarında ilerde kendine güvenen bir yetişkin olma fırsatını da ellerinden kaçırmaktadır. Güven duygusunun yetişme çağından itibaren çocuklara aşılanması gerekir. Çocuklarda güven duygusu yetişme çağında çabuk kırılan ve yıpranan bir duygudur. bu duygunun güçlendirilmesi için aileye büyük görev düşmektedir. Çocuklara yapacağınız bir kaç güven etkinliği ile kolayca onların kendine öz güveni olan daha sağlam bireyler olarak yetişmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuğun Kendine Güvenini Sağlayabilecek Etkinlikler

  • Çocuklarınız ile onun güvenini arttıracak oyunlar oynayın. Örneğin sizin için basit onun için daha zor olan bir oyunda kazanmasına izin verin fakat bunu çok belli ettirmeyin. Tabi ki bu kandırmacayı abartmadan yapın. Stranç oyunu oynayıp onun karşısında zorlandığınızı belli ettirin. Oyunu kazandığında kendine güveni daha da artacaktır.
  • Zayıf yönlerini kötülemeyin. Zayıf yönlerini düzeltmesi için ona destek olun. Sıkça ona sen yaparsın, başarabilirsin, senin için çok basit diyerek destek sağlayın.
  • Yaptığı en ufak önemsiz gibi görünen başarı da bile onunla ne kadar gurur duyduğunuzu belirtip onu tebrik etmeyi unutmayın. Bu şekilde daha iyi başarılar sağlayabilmesi için onun kendine güvenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kendine ait bir hobisi veya yeteneği olması için onun içerisindeki ilgi alanını keşfedip onun da keşfedip geliştirmesi için ona yardımcı olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ