Çocuğunuza Para Biriktirme Alışkanlığı Edindirme

Çocuğunuza Para Biriktirme Alışkanlığı Edindirme

Çocuğunuza para biriktirme alışkanlığı edindirmek onların ileriki yaşlarda tutumlu olmaları için örnek bir davranış olacaktır. Erken yaşlarda edindireceğiniz bu davranış ile çocuğunuz hem tutumlu bir birey olacak, hem sorumluluk alacak hem de kendi ihtiyaçlarını gidermenin keyfini yaşayacaktır.

Nasıl para biriktirilir? Çocuğunuz için onun sevebileceği bir kumbara satın alabilirsiniz. Harçlıklarını biriktirip kendi ihtiyaçlarını kendilerinin karşılaması onlar için eğlenceli bir hale gelecektir. Bu davranışla tutumlu olmak ve hayatları boyunca istediklerini nasıl elde edebileceklerinin küçük bir örneğini hediye etmiş olursunuz.

Para biriktirme yolları arasında en eğlenceli çocuğunuza kumbara almanız ya da onun için bir mevduat hesabı oluşturmanız ona güven duygusunu da aşılayacaktır.

Küçük yaşlardaki çocukların harcamaları küçük parçalara bölünmüş göze görünmüyor gibi olsa da toplandığında yüksek meblağlar ortaya çıkar. Çocuklar para biriktirmeyi eğlenceli hale getirdiğinizde bunu alışkanlığa dönüştüreceklerdir.

canım anne-96

Çocuklara bu alışkanlığı edindirebileceğiniz en uygun yaşlar 6-7 yaşlardır. Bu yaşlarda para biriktirme alışkanlığı ileriki yaşlarında sorumluluk alma duygusunu da getiren bir davranış halini alır.  Zamanımızda birçok çeşidi bulunan ve çocuğunuza eğlenceli gelen kumbaralardan edinerek onun para biriktirmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuz para biriktirdikçe heyecan duyacak, kendi isteklerini karşılayabilecek duruma ve sorumluluğa girdiklerini görerek bunu sürdürecektir. Çocuğunuza bu alışkanlığı aşılarken sizin de tutumlu olmanız onlar için etkili olacaktır. Sizde bir kumbara edinip birlikte para biriktirmeye başlarsanız onlar için belki de heyecanlı bir oyuna girmiş olacaksınız.

Hemen hemen hepimizin küçüklüğünde para biriktirmeye yönelik davranışlarımız olmuştur. Çocuk para biriktirebilmenin keyfini aldıktan sonra bu davranış hayat boyu onlar için bir artı haline gelecektir. Onlara sabırla kumbaralarını doldurmalarını tavsiye edin hatta kendinizde böyle yapın. Çocuklar kumbaraları doldukça daha bir heyecanla bu davranışı sürdüreceklerdir. Önemli olan onların bu heveslerini boşa çıkarmamanızdır.

canım anne-98

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ