Çocuğunuzla Yapabileceğiniz Haftasonu Aktiviteleriniz

Çocuğunuzla Yapabileceğiniz Haftasonu Aktiviteleriniz

Haftasonu Tatiliniz; Çocuklarınız

Ebeveynler olarak iş hayatında geçirdiğimiz saatler, yeri geldiğinde hafta içi eve getirdiğimiz projeler, hazırlanması gereken slaytlar derken günlük faaliyetlerimiz olan yeme – içme gibi olmazsa olmazlarımızdan feragat edebiliyoruz. Bu durum ister istemez stres dolu bir hayat olarak geri dönüş sağlayabilmektedir. İnsan doğası gereği böylesi bir tempoda, nefes alacak ufak da olsa anlar istemekte, yaratabilirse boş zamanlarını dolu dolu geçirmek için çabalamaktadır. Haftasonunun planlarının hafta içi yapılması, çalışan kesim tarafından da pek sevilmeyen pazartesi günlerinden itibaren haftasonu tatilinin düşlenmesi normal karşılanabilmektedir.

ilgisiz-kalan-cocuk

doga-yuruyusleri1

Yüksek Tempoda Önceliklerinizi Unutmayın

Çalışma hayatında bahsettiğimiz yüksek tempodan kaynaklanan, özellikle ebeveynlerde görülen çocuklarını ihmal etme durumu yaşanmaktadır. Hafta içi yorulan bedenin bahane gösterilerek çocuğunuzla yapabileceğiniz haftasonu aktiviteleri atlamak farkında olunmasa da çok büyük bir hatadır. İlgisiz kalan bir çocuğun ilgisini çeken olumlu kavramların yanı sıra çevresine paralel olarak sigara başlangıcında diğer olumsuz kavramlara da kayabilmesi gayet olasıdır.

cocuk-haftasonu

Yanında Olduğunuzu Hissettirin

Çocuğunuzla yapabileceğiniz haftasonu aktiviteleri konusunda oldukça hassas davranarak, onun hobileri ve sevdikleri çerçevesinde planlar yapmak kişisel gelişimi için de sağlıklı bir davranış tipi olacaktır. Ailesinin kendisi ile ilgilendiğini gören çocuk birey, bu ilgiyi kaybetmemek adına daima olumluyu arayıp iyiye yönelmesi mümkündür.

doga-yuruyusleri

Neler Yapabilirsiniz?

Ülkemizde ailelerinin gözlerinde çocuklar hiç büyümese de 18 yaşına dek bir birey bu kategoriye girmektedir. Onun karakterini iyi tahlil ederek, çocuğunuzla yapabileceğiniz haftasonu aktivitelerini bu doğrultuda seçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde çocuğunun daha da sıkılacak ve oradan ayrılmak isteyecektir.

haftasonu-aktiviteleri

Planlanacak faaliyetler ise teknolojinin gelişim derecesine göre çeşitlilik gösterecektir. Sahne sanatları olarak konser, tiyatro, skeçler örnek verilebilirken sinema, futbol maçı, mevsimine göre doğa yürüyüşleri, kış ve yaz tatilleri ya da yurt içi-dışı gezileri olabilir. Her ebeveyn çocuğunun ne tip faaliyetlerden hoşlandığını az çok bildiği için hareket etmesi kolay olacaktır. Dikkat edilmesi gereken nokta onları bu yoğun tempoda onları atlamamak, belli bir yaşa kadar bize ait ve muhtaç olduklarını unutmamamızdır.

sinema

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ