Çocuğunuzu Dinlediğinizde Neler Olur?

Gelişim sürecinde olan çocuğunuzu dinlediğinizde neler olur, onun gelişimi için nasıl katkılar sağlanır içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz.

Aile olarak çocuk yetiştirirken ilerde sağlam bir birey olması için onu dinlemek gerekir. Ülkemizde büyüyen çocukların ortak sorunlarından biri de aileleri ile aralarında sağlam bir bağ olmamasıdır. Çocuklarınız ile aranızdaki konuşma- dinleme, eğitim- öğretim bağı sağlam olmaz ise onun geleceği de sağlam olmayacaktır. Özellikle ülkemizin doğu kısımlarında büyüyen çocuklar ailesinden korkan, ailesi ile bir paylaşım yapamayan bireyler olarak yetişmektedir. buda onların ilk olarak kendine güvenen bir birey olmasını engellemektedir. Çocuğunuzu dinlediğinizde ne olur merak ediyorsanız aşağıda yer alan maddelerden öğrenebilirsiniz.

Çocuğunuzu Dinlediğinizde Neler Olur?

  • Çocuklarınızın kendine karşı olan özgüveni her geçen gün artar.
  • Aile ve çocuk arasında güçlü bir bağ oluşur.
  • Çocuklarınızın başına kötü bir şey geldiğinde ki özellikle son zamanlarda ülkemizde artan cinsel istismarlar gibi konularda size bunları çekinmeden anlatabilir. Çoğu çocuk uğradığı cinsel istismarları ailesi ile arasında düzgün bir iletişim olmadığı için anlatmaktan çekinir. Buda içten içe onun ruhen dağılmasına neden olur.
  • Çocuklarınızı dinlerseniz onların yalan söylemesine de engel olursunuz. sizden habersiz herhangi bir şey yapmaması için onu mutlaka dinlemenizi öneririz.
  • Sizinle iletişim halinde olan çocuk kendi içinde sorunları çözmek zorunda kalmaz ve daha mutlu olur.
  • Çocuklarınızı dinledikçe onların neye yönelimi olduğunu öğrenip onun için daha iyi bir gelecek yaratmak için bir fikre sahip olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ