Çocuğunuzun Yeteneklerini Keşfetme Yolları

Çocuğunuzun Yeteneklerini Keşfetme Yolları

Her çocuk yeteneklidir. Önemli olan onun neye ilgisi ve yeteneği olduğunu keşfetmektir. Çocuğunuzun yeteneklerini keşfetmenin yolları aslında kolaydır. Çocuğunuz neye eğilim gösteriyorsa ona doğru gitmeniz yeterli olacaktır. Örneğin müzik dinlemeyi seven bir çocuk müzikle ilgili yetenekli olabilir. Ona basit müzik aletleri alabilirsiniz. Ya da ona müzik eğitimi aldırarak bunu gözlemleyebilirsiniz. Çocuklarda el becerileri yine onların yeteneklerini ortaya çıkaran özelliklerdendir. Ona el becerisi geliştiren oyuncaklar alabilir, onunla el becerisi gerektiren oyunlar oynayabilirsiniz. Ya da zeka oyunları edinerek çocuğunuzun zeka gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Çocuklarınıza kazandıracağınız el becerileri ile onlara çok eğlenecekleri zamanlar kazandırmanız mümkün. Çok küçük yaşlardan itibaren çocuğunuza eğitici ve zeka geliştirici oyunlar edinerek onun gelişimine olumlu katkılar sağlayabilmeniz mümkün. 3-4 yaş çocuklarınıza farklı boyut ve renklerde zeka geliştirici oyunlar alın ve onu izleyin. Bunları birlikte yaparak onunla çok güzel ve eğitici bir zaman geçirebilirsiniz.

canım anne-143

Çocuklar 4-5 yaş itibarı ile de enerji dolu olacaklardır. Koşup oynayabilecekleri oyunlar ile enerjisini atmasına yardımcı olabilirsiniz. Yaşına uygun toplar alarak birlikte vakit geçirmeniz çok hoşlarına gidecek ve çok eğleneceklerdir.

El becerilerini geliştirebilmeleri için oyun hamurları hediye edebilirsiniz çocuklarınıza. Oyun hamurları  bütün çocukların çok severek oynadıkları oyuncaklar arasındadır. Değişik renklerde yapacakları hamurlara verdikleri şekiller ile onların el becerilerini geliştirmeniz çok kolay olacaktır. Çocuğunuzun yaşına uygun oyuncakları seçerken oyuncaklar üzerindeki etiketleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Çok karışık ve çok parçalı oyuncak türleri 3 yaş altı çocuklar için uygun olmayacaktır.

Kız çocukları için yine yaşlarına uygun bebekler alabilirsiniz. Kız çocukları bebeklere çok meraklıdır. Yaş aralığını göz önünde bulunduracağınız bez bebekler en sevecekleri oyuncakları olacaktır. Erkek çocuklar  otomobillere meraklıdır. Onlara zarar vermeyecek materyallerden yapılan ve yaşına uygun seçeceğiniz otomobiller çocuklarınız için eğlenceli vakitler sunacaktır.

canım anne-141

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ