Çocukla Uçak Yolculuğu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Küçük yaştaki çocuklarla uçağa binmek tahmin edeceğimiz gibi bütün anneleri strese sokabilecek bir durum. Çocuğunuzun uçakta mızmızlanıp, sıkılmadan durması için neler yapabileceğinizin püf noktaları nelermiş hep birlikte bakalım.

blank

Uçak yolculuğuna hazırlık

Havaalanına mümkün olduğunca erken gitmeye çalışın. Yanınızda çocuğunuz da olacağından tek başınayken kolayca yaptığınız havaalanı işlemlerinin uzun sürebileceğini unutmayın. Bebek arabası kullanıyorsanız uçağın altına gelene kadar rahatça kullanabileceğinizi unutmayın. Bebek arabasının üzerine isim, adres, telefon numarası olan bir etiket takın.

blank

Uçağa biniş…

Uçuş vakti yaklaştıkça yapılan anonsları daha iyi duyabilmek için kapıya yakın olmaya dikkat edin. Uçağa binme aşamasında bir görevliden yardım almaktan çekinmeyin. Eğer eşiniz de yanınızda olacaksa uçağa onun önden binip el bagajlarınızı yerleştirmek için zaman kazanmış olursunuz. Çocuğunuza kemer takmak konusunda yapması gerekenleri yolculuğunuzdan önce anlatmaya çalışın.

blank

Eyvah, rötar var!

Uçağınızda herhangi bir sebeple gecikme olduğunu öğrendiyseniz, bekleyeceğiniz süreye göre hosteslerden yardım isteyebilirsiniz. Beklemek çocukların sıkılması ve mızmızlık yapmaları için iyi bir sebep olacağından, ağlamaya başlayabilir ve diğer yolcuları veya çocukları da strese sokabilir. Bu durumda uçuş görevlileri size severek destek olacaklardır. Çocuklarınızı sakinleştirmek için ona abur cubur vererek sağlığına zarar verecek şekilde davranmayın. Uçağın gecikmesiyle ilgili çocuğunuza yaşına göre küçük hikayeler anlatabilirsiniz.

blank

Kalkıyoruz

Bebekler ve çocuklar, uçak yolculuklarındaki basınç yüzünden ne yapacağını bilmezler. Bebekse uyumasını sağlayabilirsiniz, daha büyük çocuklar için sakız çiğnemesi doğru bir çözüm olacaktır. Ona masallar anlatıp, şarkılar söyleyebilirsiniz.

Uçuş boyunca

Çocuğunuzu uçuş esnasında oyuncaklarla oyalayabilir, acıktıysa karnını doyurabilirsiniz. Bebekler uçuş esnasında nefes alamayabilir. Bunu eczaneden satın alacağınız deniz tuzu içeren burun spreyleri ile halledebilirsiniz.

İnişe geçiyoruz

Kalkışta olduğu gibi inişte yine basınç olabilir. Bebeğinize emzik verebilir, çocuğunuza da hostesten süt isteyebilirsiniz. Uçak piste indikten sonra acele etmenize gerek yok. Herkesin inmesini bekleyip, uçuş görevlilerinden yardım isteyebilirsiniz.

blank

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ