Çocuklar Hayallerine Tırmanıyor

Çocuklar Hayallerine Tırmanıyor

Çocuklar daima küçücük bedenlerinden çok daha fazlasını taşıdıkları hayaller kurarlar. Bu hayallerin gerçekleşebilmesi adına isteklerde bulunarak ebeveynlerinin hayatlarında bir şeyleri fark etmesini isterler. Bu isteklerini konuşamasalar bile mimikleriyle, çıkarttıkları sesler ile anlatmaya çalışırlar. İçlerindeki dinmek bilmez enerji sebebiyle bu istekleri belli bir yaşa gelene kadar sürmektedir. Sahip oldukları enerjilerini belli bir yöne kanalize etmek gerekliliği, hayallerinin de belirginleşmesini sağlamaktadır. Bunun için uygulanan yöntemlerden bir tanesi de çocuklar için evde tırmanma duvarlarıdır.

tirmanan-cocuklar

Çocuklar için evde tırmanma duvarları genellikle çeşitli renklerde olan, düz bir duvara genellikle plastik bir zemin üzerine monte edilen, üzerinde çocukların ayaklarına uygun ebatlarda üretilen simetrik basamaklar bulunan sistemlerdir. Çocukları tırmanmaya teşvik eden bu sistemler ayrıca konveyör sistemli de olabilmektedir. Dikey olarak sürekli aşağıya hareket eden bu sistem, çocukların kas gelişimlerinin olumlu yönde geliştiren, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını da perçinleyen, azmi ve hırsı öğreten sistemlerdir.

evde-tirmanan-cocuklar

Profesyonel ekipler tarafından evlere kurulabilen tırmanma duvarları, tavandan emniyet halatlı şekilde kurulmaktadır. Bu sistem için özel olarak bir oda ayrılması gerekliliği de şart olmadığından istenilen her odaya kurulabilmektedir. Çocuklar için evde tırmanma duvarları tercih edilmeye başlandığından beri çocukların zihinsel gelişimleri de olumlu etkilenmektedir. Öncelikle çocukların hayal güçleri geliştiğinden, bir şeyleri başarabilmeye olan inançları da gelişmektedir. Bireysel olarak tırmanma duvarlarını tamamen tırmanabilen çocukların hobi birikimlerinde bir arayışa girmeleri, atılgan bir yapıya sahip olmalarını sağlamaktadır.

duvara-tirmanan-cocuklar

Tırmanma duvarlarında hünerlerini sergileyen çocukların güvenlikleri de atlanmaması gereken noktalardandır. Belirli bir yükseklikten düşme ihtimali de bulunan çocukların güvenlikleri alındığı sürece dikkat eksiklikleri kaybolacak, yapmakta olduğu göreve ait konsantrasyon eğilimleri de artacaktır. Hayatına bir şeyler kattığını ve belli yetkinlikler kazandığını hisseden çocuğun kişisel gelişimi de o derecede mükemmelleşecek, eşsiz bir yetişkinlik dönemi yaşayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ