Çocuklarda Eğitimin Keyifli Yolu

Çocuklarda Eğitimin Keyifli Yolu

ÇOCUKLARDA EĞİTİMİN KEYİFLİ YOLU

Çocukların eğitimlerinde kullanılan metotlar genel olarak çok sıkıcıdır ve bu durum hem aileleri hem de öğretmenleri çocukları eğitirken gösterilen uygulama çocukların konsantrasyonlarını tam olarak toplayamama ortaya çıkabiliyor. Çocuklarda eğitimin keyifli yolu aşamasında hem eğelenerek hem de eğiterek yol alınabilir.cocuklarda-egitim1cocuklarda-egitimDANS OYUNU

Müzik eşliğinde çocuklarınızı düşündükleri akıllarından geçen her hareketi sergilemeye teşvik etmelisiniz veya çocuğunuzla farklı stiller oluşturabilirsiniz. Bildiği kişileri taklit ederek tahmin oyunu oynayabilirsiniz bu çocuğunuzun hafızasını geliştirecektir.

cocuklarda-dans

EL İŞİ

El işi ile uğraşmak çocukların çok zevk aldıkları bir aktivitedir ve çocuklar çok keyif alırlar. Çocuklarda eğitimin keyifli yolu olan boyalarla kağıtların yardımıyla kullanacağı yaşına uygun boncuk türleriyle kumaşlarla bir şeyler üretmesi çocuğunuzun el işi ile hem el becerisi gelişir hem de çocuğunuzun hayal dünyasının ve yaratıcılığının gelişiminde büyük rol oynar.

el-becerisi

 

KELİME OYUNU

Oyuncak kullanmadan veya boya kalemleri yokken çocuğunuzun eşlik edeceği ve seveceği bir diğer aktivite türü ise kelime oyunu oynamak olacaktır. Söylediğiniz kelimede ki son sözcük ile yeni bir sözcük türetmesini sağlamalısınız ve bu durum çocuğunuzun da konuşması gelişir kelime haznesi gelişir.

 

cocuklarda-kelime-oyunuKUM HAVUZU

Çocuğunuzun yaşının kaç olduğu önemli değil her çocuk kum havuzlarına bayılır bu havuzu sadece kum ile doldurmanız şart değildir içerisine oyun hamuru koyabilirsiniz renkli dikkatini çekecek oyuncaklarını koyabilirsiniz çocuğunuzun öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

kum-havuzu

MOZAİKLER

Parmak boya yapmak çocuğunuz için eğlenceli gelecek fakat taşlarla mozaik yapmanız çocuğunuza hem zevk verecektir hem de çocuklarda eğitimin keyifli yolu olarak seçebileceğiniz en güzel yollardan biridir. Renkli mozaikler oluşturduktan sonra bu mozaikleri bir kağıda yapıştırıp bir konu çıkartmasını istemek çocuğunuzun el becerisine sanatsal yönüne olayları çözümlemesine çok yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ