Canım Anne

Çocuklarda Obezite Riski!

Çocuklarda Obezite Riski!

Çocuklarda Obezite Riski!

Çocukların obezite hastalığı ile karşı karşıya kalmasını istemiyorsanız bazı kriterlere uymanız ve uygulamanız gerekir. Bunların başında ise çocuğunuzu her seferinde, her başarısında şekerle ödüllendirmemek olmalıdır. Ebeveynlerin düştükleri en büyük yanlıştan biri de budur.

Özellikle de okula başlayan çocukların sürekli abur cubur, fast food yiyecekler tüketmeleri onları obeziteye karşı adım adım yaklaştırmaktadır. Çocuklarınızı obeziteden korumak ve uzak tutmak için dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenmesini sağlamalısınız. Bu konuda en büyük işe ebeveynlere düşmektedir. Çocuğunuzu hazır gıdalardan uzak tutmalı, ona dengeli ve sağlıklı beslenmenin ne kadar yararlı olduğunu eğer kötü beslenirse ileri de başına neler gelebileceği anlayabileceği bir dil ile anlatılmalıdır.

cocuklarda-obezite-riski

Çocukların obezite ile savaşmaları için anne babaların dikkat etmesi gerekenler    

  • Anne ve babaların çocuklara örnek olması gerekir. Kendiniz fast food beslenirken çocuğunuza sağlıklı beslenmenin gerekliliğini anlatamazsınız. Bunun için siz sağlıklı ve düzenli beslenmelisiniz ki çocuğunuz da sizi örnek alabilsin.
  • İyi bir beslenme, vücut sağlığı çocuk doğduğu andan itibaren başlar. Nasıl bir temel atarsanız da aynı şekilde devam eder. Bunun için çocuğunuz ilk 6 ay anne sütü haricinden bir şey vermeyiniz. Yetersiz kaldığı durumlarda ise devam sütü tercih ediniz. Bunların yerine kendi yaptığınız muhallebileri, hazır bisküvileri asla tercih etmeyiniz. Bu çocuğunuza yapacağınız en büyük kötülük olacaktır. Sağlıklı beslenme daha anne karnında iken başlar ve doğum ve sonrasında devam eder.
  • Çocuğunuza 6 aydan sonra kuvvetli, doğru, düzenli ve sağlıklı kahvaltı alışkanlığı kazandırınız. İyi ve doğru beslenme sağlıklı bir kahvaltı ile başlar.
  • Çocuğunuzla beraber sağlıklı beslenme ve spor ile ilgili bir takım etkinlikler yapabilirsiniz.
  • Okul kantinlerinde sağlıksız yiyeceklerin satışı engellenmelidir.

cocuklarda-obezite-riski

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi