Çocuklarda Yabancı Dil Eğitimine Ne Zaman Başlamalıyız?

Çocuklarda Yabancı Dil Eğitimine Ne Zaman Başlamalıyız?

Her ne kadar birçoğumuz bu konuda yeni yeni bilinçlenmeye başlasak da çok geç kalmış sayılmayız. Çocuklarımıza küçük yaşta yabancı dil öğrenimini sağlamak gelecekte onun için tahmin ettiğinden daha güzel bir hayat sunmamız demektir. Şuan üniversite mezunu birçok insan dil engeli yüzünden istedikleri şirketlerde yer alamıyorlar. Yaş ilerledikten sonra sizlerin de bildiği gibi yeni bir şey öğrenmek oldukça zorlaşıyor. Evet, biliyorum hepimiz ilk orta ve lisede hatta üniversitede İngilizce eğitimi gördük. Peki, ama ne kadar yararı oldu sizce? Her sene tekrar başa dönüp aynı konuları işlediğimiz için günlük konuşma ve iş İngilizcesi alanında kendimizi hiçbir zaman geliştiremedik ve sonuç olarak özgüven eksikliği içinde hedeflerimizin altındaki işyerlerinde işe başladık. Bu yüzden en başından beri direttiğim gibi çocuklarda İngilizce eğitimi oldukça önemlidir!

canım anne-337

Çocuğumuza İngilizceyi evde çok rahatlıkla aşılayabiliriz.  Çocuklarımızın yabancı bir dile olan ilgisi 3 yaşından itibaren başlıyor. Bu süre zarfına kadar ona hem ingilizce çizgi filmler izletebiliriz hem de ingilizce çocuk şarkıları ile onu eğlendirebiliriz. Böylelikle yabancı dile olan yakınlığı artacak, o dile aşina olmaya başlayacaktır. Çocuğunuzun yaşı ilerledikçe yönteminizi değiştirin. Anadilinde öğrendiği her kelimeyi aynı gün içerisinde ingilizce olarak öğretin. Örneğin; Çocuğunuz o gün ‘portakal’ kelimesini öğrendiyse o gün ‘orange’ kelimesini de öğretin. Bu yöntem en faydalı yollardan biri olacaktır. Bunun gibi yöntemler ile çocuğunuza yabancı dil eğitimini evinizde rahatlıkla vermiş olursunuz. Tabii bunun için çocuğunuzun yaşına uygun çeşitli yabancı dil kursları da mevcuttur.

Sizlerin de bildiği gibi çocuk bir tohumdur ve nasıl beslerseniz öyle büyür. Bu yüzden çocuk gelişimi son derece önem teşkil eder!

canım anne-338

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ