Çocuklarınıza Zaman Ayırın

Çocuklarınıza Zaman Ayırın

Çocuklarınızın gelişimi için oyun oldukça önemlidir. Neredeyse tüm uzman doktorlarında ortak kanısıdır ki çocuk gelişimi – hem fiziki, beceri hem de zihinsel gelişimi- için oyun oldukça önemlidir. Oyun kadar çocuğun ilgi ve şefkate de ihtiyacı vardır. O halde çocuklarla oyun oynama zamanlarınız olsun. Emin olun ki buna sizin de çok fazla ihtiyacınız var.

cocuklarla-ilgilenmek

Çocuklarla oyun oynama zamanınız olsun çünkü tüm hayatı boyunca onun size hep ihtiyacı olacaktır. Sizin oyun içinde ona yol göstermeniz onun hayata karşı daha sağlam bir şekilde yetişmesini sağlayacaktır. Onların el becerilerinin geliştiğini görmek, her geçen gün onların büyüdüğünü becerilerinin arttığını görmekte sizi fazlasıyla mutlu edecektir. Ve onlarla geçirdiğiniz zaman dilimince hayatın sıkıntısı, stresi ve yorgunluğundan nasıl arındığınızı göreceksiniz. Çocukların yaratıcılığı destekleyeceksiniz hatta geliştirmesine yardımcı olacaksınız.

cocuklarla-zaman-ayirmak

Çocuklarla oyun oynama zamanlarının oluşturulması aile bireylerinin bir araya gelip birlikte vakit geçirmesiyle tüm bireylerin birçok ihtiyaçlarının karşılandığını göreceksiniz. Zaten aile kavramı da bir arada yaşayıp aralarında kan ve sevgi bağı bulunan bu kişilerin yardımlaşma içinde yaşaması değil midir? Bu zamanlarda çocuğunuzun ihtiyacı olan, sevgiyi, şefkati, ilgiyi, beceriyi, güzel davranışları vermiş olacaksınız. Günümüzde de çocukların olumsuz davranışlara eğilimi, sinirli, agresif, dediğim dedik, saygısız ve ilerleyen yaşlarda aileden kopuk olmalarının temel nedenlerinden biride ilgi ve şefkat eksikliğidir. Tabi ki çocuklarınızı çok seversiniz. Çocuğunu sevmeyen anne, baba, büyükbaba, büyükanne vs. yoktur. Çocuğa vakit ayıramayan ebeveyn çok fazladır.

Çocuklarınıza oyun oynama zamanı ayırarak aile bağlarını güçlendirerek sağlıklı birey yetiştirmiş ve hem çocuğunuzun geleceğini hem kendi geleceğinizi hem de bir toplumun geleceğini kurtarmış olacaksınız. Çoğunuza geç kalmadığınız mutlu ve sağlıklı yaşantınız osun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ