Çocuklarınızla Kaliteli Zaman Geçirme

Bir ebeveyn olarak kendime her daim sorarım ‘Çocuğum ve ailem için yeterli olabiliyor muyum?’ diye. İşte burada aldığımız cevap bizler ve hayatımızın gidişatı için çok önemlidir. Sevdiklerimiz henüz yanımızdayken onlar ile geçireceğimiz zamanın kıymetini bilmeli bu konuda bilinçlenip buna göre yaşamalıyız. Yarın öbür gün onlar yanımızdan ayrıldıklarında arkalarından üzülüp, dert yanmak bizleri daha da kötü yapacaktır. Peki, aile büyüklerimiz dışında çocuklarınız ile aranız nasıl? Çocuklar ile yeteri kadar ilgileniyor musunuz? Onlar ile çocuk oyunu oynuyor musunuz? Belki şu sorular sizler için basit geliyor ama aslında karşılığında alınan cevap biz ebeveynlere bir ömür vadediyor.

canım anne-10

Çocuk gelişimi o kadar önemli ki gelecek nesil bizlerin elinde ve onlar şuan bir hamur gibi yön ve şekil verilmeye gayet müsait bir şekilde bizleri bekliyorlar. Bizler o gelecek vadeden çocukların anne ve babaları olarak bu sorumluluğu benimseyip ona göre yetiştirmeliyiz yavrularımızı. Özellikle onlarla bol bol vakit geçirmeliyiz, yeni oyunlar üretmeliyiz, resim çizip hayal gücünü arttırmalıyız, evde kullanılmayan eşyalardan yeni şeyler üretmeliyiz.

canım anne-7

Tüm bu yaptıklarımız çocuğumuzun hem hayal gücünü arttırır hem de bizler ile olan bağını arttırır. Kendinden emin olan, özgüveni yüksek ve zamanın değerini bilen bireyler yetiştirmek bizlerin ne kadar iyi ebeveyn olduğunu ortaya koyar.

canım anne-9

Çocuklar ile aktivite demek mutlu ve huzurlu bir aile demektir benim nazarımda. O yüzden her daim çocuklarım ile vakit geçirir onlar için yeni uğraşlar bulurum. Sizler de bu şekilde çocuklarınız ile kaliteli zaman geçirirseniz mutluluğunuzun katlanarak arttığını göreceksiniz. Hep birlikte bu dünyayı daha yaşanır hale getirebiliriz. Sadece biraz inanç ve güven bunun için yeterde artar bile hanımlar!

canım anne-8

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ