Çok Amaçlı Dantel Örtü Yapımı

Evlerinin süslenmesinde dantellere büyük önem ve yer veren ancak tığ işi dantel örgüsüyle pek de yıldızı barışmamış hanımların tercih edeceği pratik bir fikirle karşınızdayız. Tek bir dantel örtü örerek onu farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Kolay dantel örtü modelleri arasından seçeceğiniz, basit motifli bir örtü hayat kurtarabilir. Orta büyüklükte, kare ya da daire şeklinde örebileceğiniz bu dantel örtüyü yemek masanızda, orta sehpanızda veya fiskos masanıza serebilir evinizin şıklığını farklı kullanımlarla bütünleyebilirsiniz.

cok-amacli-dantel-ortu-yapimi-1

Çok amaçlı dantel örtüler için farklı bir tasarımı daha sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ortası açık daire şeklinde öreceğiniz dantel örtüyü yaz aylarında bikini ya da mayolarınızın üzerine giyebileceğiniz bir etek olarak kullanabilirsiniz. Aynı örtüyü orta kenarlarından ip geçirerek askılı bir bluza da dönüştürmeniz mümkün.

cok-amacli-dantel-ortu-yapimi-2

Ya da dümdüz bir elbisenin üzerine boynunuzdan geçirerek yaka gibi yerleştirerek, omuzlarınızdan dökülen bir şıklığa çevirebilirsiniz. Durun daha bitmedi dantel örtünüzü; orta kenarlarından geçirdiğiniz ipi büzerek masa örtüsü ya da sehpa örtüsü olarak kullanma fikrine ne dersiniz? Ayrıca ipi büzmeden ortasındaki boş yere herhangi bir süs eşyası koyarak da örtünüzün evinize şıklık katmasını sağlayabilirsiniz.

cok-amacli-dantel-ortu-yapimi-3

Buraya kadar bahsettiğimiz her iki farklı örtü için pratik dantel örtü yapımı konusunda ufak bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Detayları basit, örmesi kolay olacağını düşündüğünüz bir model mutlaka karşınıza çıkacaktır. Kare ya da yuvarlak formdaki tığ işi dantelinizi örtü olarak kullanmaktan sıkıldığınızda kırlent olarak dönüştürüp bir süre de bu haliyle koltuğunuzu süsleyebilirsiniz. Bunlar sadece aklımıza gelen ilk fikirler, eminiz sizin de aklınıza farklı ve yeni fikirler gelecektir. Hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı konuşturacağınız çok amaçlı tığ işi dantel örtünüzü bir an önce örmek ve kullanmak için sabırsızlandığınızı görür gibiyiz.

cok-amacli-dantel-ortu-yapimi-4

Eğer takı tasarımı ilginizi çekiyorsa sitemizdeki takı tasarımı kategorimiz tam  da size göre demektir. Beğendiğiniz sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

cok-amacli-dantel-ortu-yapimi-5

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ