Kışlık Şal Örnekleri

Kış mevsimi geldi çattı, yazın sıcaklarından bunalanlar için kış hazırlıkları yapmak bu ayların en keyifli işlerindendir. Soğuk kış günlerinde sizi ısıtacak şalların da zamanı gelmek üzere. Yazlık kışlık kıyafetlerin yer değiştirme işi de kış hazırlıklarının en başında yer alır. Yazlıklar kalkar kışlıklar yerine yerleşir. Hırkalar, yelekler, atkılar, bereler ve şallar kış kıyafetleri arasında örgüyle yapılanlardan bazılarıdır. Bu yazıda saydığımız kışlık örgü çeşitlerinden öncelikle şalları ele almak istiyoruz.

kislik-sal-ornekleri-1

Yeni sezon ürünlerinin arasında kışlık şal modelleri de mağaza vitrinlerindeki yerini almaya başladı yavaş yavaş. Örgü işlerinin son yıllarda yakaladığı yüksek ivme sayesinde örgü modası yerinde durmuyor. Örgü konfeksiyon ürünleri genelde makine işi olmakla beraber, el işlerine de hatırı sayılır yer veriyor mağazalar. Yeri gelmişken söyleyelim ev hanımlarına da gelir kapısı olabilecek güzel bir iş örgü örmek.

kislik-sal-ornekleri-2

Kışlık şal yapımı için şişler, tığlar ve örgü iplerini elimizin altında bulundurmakla işe koyulmaya ne dersiniz? Yaz aylarında kullandığımız pamuklu ve merserize iplerin yerini yün yumakları almaya başladı doğal olarak. Evinizde daha önceden yaptığınız örgülerden kalan ipleri de değerlendirebileceğiniz şallar için tığ işini tercih etmenizi öneririz. Kalın tığlarla örebileceğiniz, içinde birkaç renk yün ip kullanacağınız tığ işi şal modelleri örgü dergilerini ve  blog sayfalarını süslemeye başladı bile.

kislik-sal-ornekleri-3

Siz de en kısa zamanda bunları inceleyerek tığ işi şalınız için model seçiminizi yapın deriz. Malum artık havalar güneş battıktan sonra serinlemeye başladı. Akşam üstleri omuzlarınıza alacağınız şallar sizi ısıttığı oranda şıklığınızı da bütünleyecektir, bundan şüphemiz yok. Bakkal, market gibi kısa mesafe gideceğiniz alış verişlerinizde, komşu ziyaretlerinizde montlar, paltolar yerine şalları kullanabileceğiniz zamanlarda olduğumuza göre hadi hemen tığ işi şal modelinizi seçin ve örmeye başlayın hanımlar.

kislik-sal-ornekleri-4

Ayrıca örgü süveterler kategorimizden de faydalanabilir, daha çok kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

kislik-sal-ornekleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ