Converse Bebek Patiği Yapımı


Bebek patiği converse 3-6 aylık bebekler için

Malzemeler

3 renk patik ipi

0 2.1 mm tığ

Converse Bebek Patiği Yapımı

blank
Converse Bebek Patik Taban Kısmı

21 zincir 3. Zincir içine 1 sık iğne her zincir içine 1 sık iğne toplam 12 sık iğne 6 tane 2li Trabzan son zincirde 7 tane 2li trabzan 6 tane trabzanların karşısı 6 tane 2li trabzan 12 tane sık iğne son gözeneğe 2 tane sık iğne.

blank
2. Sıra 12 tane 2li trabzan her gözeneğe tek batarak 7 trabzana çift batarak 14 trabzan 12 tek trabzan her gözeneğe tek batarak Topukta 2 Trabzana çift batarak 4 trabzan.

blank
3. Sıra 12 trabzan ön 14 Trabzan 1 çift 1 tek batarak yan 12 2li trabzan topuk 8 2li trabzan, Taban son sıra her gözeneğe tek batarak sık iğne yapılır toplam trabzan sayısı 71.

blank
Patikler

blank
Yan yapılışı; Her sık iğneye tek ve iç kanada batarak 71 sık iğne yapıyoruz 2. Sırada normal batarak sık iğne yapıyoruz 4 sıra artırma eksiltme yapmadan yapıyoruz kenar sıyah yeri göz kararı tam ortada 2. Sıra kaydırma tekniği ile yapıyoruz 2. Siyah kenarı son yapıyoruz kaydırma tekniğiyle beyaz son sıra bütün etrafı dönüyoruz.

blank
Burun yapılışı; 71 tane sık iğne den 35 sağ 35 sol 1 tane ortada alıyoruz orta sık iğnenin sağında 4 solunda 4 sık iğne yapıyoruz Her sırada 1 sık iğne artırıyoruz 14 tane oluncaya kadar 8 sıra örüyoruz Beyaz ipi kesiyoruz.

blank
Yan 2. İp beyazın bittiği yerde 2 sık iğne önde batarak her gözeneğe tek batarak arkayı dönüyoruz ilk sıra dönüşte 3 zincir bir sık iğne atlayarak 2. Ye batıyoruz diğer tarafta aynı şekilde yapıyoruz karşılıklı delik olacak her sırada giriş ve çıkışlarda azaltma yapıyoruz 2 sıra örüp 3. Ye delik acıyoruz toplam 4 delik olacak sağ 4 sol 4 ve 14 sıra sık iğne yapıyoruz.

blank
Ön kısım; 14 sık iğnelere tek batarak 4 sıra sık iğne yapıyoruz sağ ve soldan 1 er tane eksilterek 12 sık iğne bırakıyoruz 11 sıra boyunca örüyoruz.

blank
Logo yapımı; Sihirli halka içine 10 sık iğne 2. Sıra 20 sık iğne İğne yardımı ile göz kararı orta hep aynı yere yanlar göz kararı belirle yerlere batarak converse dikiyoruz.

blank
Kordon 2 metre kadar ipi ikiye katlıyoruz saat yönüne doğru çeviriyoruz çevire bildiğimiz kadar ikiye katlayıp converse takıyoruz

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank
Converse Bebek Patik Yapılışı

blank
Converse Bebek Patik Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Halime güler dedi ki:

    2 yaş için sayıları ne kadar oluyor peki

BİR YORUM YAZ