Converse Nasıl Temizlenir?

Converse Nasıl Temizlenir?

Bazen tam dışarı çıkmak için hazırlanırsınız ve üzerinize uygun olan ayakkabı ise conversedir. Kirli olduğunu fark edersiniz. Hiç üzülmeyin ve endişelenmeyin. Birkaç pratik adımı takip ederek günü kurtarabilirsiniz. Öncelikle conversenizi fırça ile iyice fırçalayınız bu üzerindeki tozların ev kirlerin büyük ölçüde yok olmasını ve temizlenmesini sağlayacaktır. Ardından conversenin beyaz yerlerini kolonyalı mendil ile silerek güne hazır olabilirsiniz. Hem pratik hem de zaman almayan bu yöntemi kullanarak gününüzü kullanabilirsiniz.

Converse temizliği için birçok bayan çamaşır makinesini tercih etmektedir. Ancak bu yöntem oldukça sakıncalıdır. Ayakkabınıza zarar verebilir, rengini soldurabilir ve beyaz kısımlarının yıpranıp çabuk parçalanmasına sebep olabilir

Ancak yine de makine de yıkamakta kararlıysanız öncelikle conversenin bağcıklarını çıkarın ve sıcak suyun içerisine çamaşır suyu koyarak bu suyun içerisinde bekletip yıkayıp, durulayınız. Daha sonra ise ayakkabınızı bir filenin içerisine koyarak makineye atınız kısa programı kullanarak ve ılık hatta soğuk su ile yıkayınız. Böylelikle olası renk solmalarının ve yıpranmaları azaltmış olursunuz. Kurutmak için ise içerisine havlu kağıt koyabilirsiniz. Böylelikle daha çabuk kuruyacaktır. 

   Beyaz converselerin temizliği için ise bağcıklarını çamaşır suyuna batırıp yıkayınız. Daha sonra ise derin bir kovanın içerisini yarıya kadar sıcak su ile doldurup içerisine bir miktar sıvı ve bir miktarda toz deterjan ekleyip az biraz da çamaşır suyu ilave ediniz. Bu suyun içerisinde converseleri sertçe fırçalayın. Belli kısımlarındaki inatçı lekeler için ise kulak çubuğunu çamaşır suyuna batırıp lekeye bastırınız.

Beyaz converseler için uygulanacağınız tüm yöntemleri rahatlıkla renkliler içinde uygulayabilirsiniz. Ancak en önemli nokta asla çamaşır suyu kullanmayınız. Rengini dolduracağı için çamaşır suyunu kesinlikle tercih etmeden deterjanlar ile işi halledebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ