Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları

Yüzyıllardır alternatif tıpta şifa kaynağı olarak kullanılan oldukça etkili çörek otu yağının cilde faydalarını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Çörek otu yağı cilt ve saça sağlık veren, vücut sağlığı için faydalı olan bir şifa kaynağıdır. Hücre yenileyici özellikte olması hem dış hem de iç sağlığınızı korur. Çörek otu yüzyıllardır alternatif tıpta kullanılmaktadır. Kalp hastalıklarından, kemik ve kas ağarılarına kadar birçok hastalığa karşı faydası vardır. Çörek otunu her gün bir kaşık içip iç organlarını koruyabilirsiniz. Hücre yenileme özelliği sayesinde cildin daha sağlıklı olmasını sağlayan çörek otunun faydalarını sizler için derledik.

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları

  • Cildi yeniler daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.
  • Kilo alıp vermeden dolayı oluşan vücut çatlaklarını önler. Ayrıca hamilelikte çatlak oluşmaması için düzenli olarak vücuda masaj yaparak sürülmelidir.
  • Cilt lekelerinizi azaltmak için zeytin ve badem yağı ile birlikte çörek otunu karıştırıp cildinize masaj yaparak sürün. Düzenli kullanımda cildinizde var olan lekelerin rengi açılacak ve zamanla yok olacaktır.
  • Ayaklarda oluşan mantar veya egzamaları önlemek için çörek otu yağını sürebilirsiniz.
  • Saçlarınızın daha sağlıklı olması için ve kepek, egzama sorununu önlemek amacıyla duş öncesi saçlarınıza sürüp en az yarım saat bekletin. Düzenli kullanımda saçlarınız daha sağlıklı olacaktır.
  • Sivilce ve akne sorunu yaşayanlar için bir pamuk yardımı ile cildinize sürdüğünüzde bu sorundan kurtulursunuz. Düzenli kullanımda ciltte ki sivilce oluşumunu azaltmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=7rQrE_g298I

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ