Cupcake Kese Lif Modeli Yapılışı

Cupcake kese lif modeli yapılışı farklı lif modeli arayanlar için harika şık bir lif örneği sizlerle buluşuyor. Cupcake kese lif modeli renklerinin verdiği görselliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Kese tarzı lif modelleri seviyorsanız. Cupcake lif modelimiz sizler için en tatlı lif modeli seçimi olacaktır. Kızlarımızın çeyizlerinin vazgeçilmezi lif modelleri farklı bir çok modeli çalışılmaktadır. Cupcake lif modeli de onlardan birisidir. Kalan lif iplerini değerlendirerek bir çok farklı renklerde cupcake lif modeli yapabilirsiniz.

Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinde harika bir model olduğunu düşünüyorum. Yapılışı oldukça kolay ve zevkle örebileceğiniz bir lif örneği olacaktır. Video anlatımı detaylı anlatım olarak sizlere oldukça fayda sağlayacaktır. Yeni güzel lif modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Cupcake Kese Lif Modeli Yapılışı

Malzemeler:4 renk lif ipi ve modelin içindeki süsleme detayı için kalan ipler (kahverengi,kırmızı,beyaz ve tercih edilen bir renk)
7 numara 1.30 mm tığ ve makas

Yapılışı: Modelimiz yıldız örgü tekniğiyle örülmüştür ve iki parçadan oluşmaktadır. İki parçada aynı şekilde hazırlanır sadece bir parça üzerinde son sırada kenar uygulaması yapıyoruz diğer parçada birleştirme esnasında kenar uygulaması yapıyoruz. İkisini birbirinden ayıran tek detay budur.

Birde birleştirme işlemi bittikten sonra tek parça üzerinde kırmızı ip ile vişne detayı görüntüsü veriyoruz. Modelimizi 5 fıstık üzerine kuruyoruz ve her sıra sonunda arttırma işlemi yaparak sıradaki fıstık sayılarında arttırma işlemi yapıyoruz.

Modelimizin 2. Sırasında kahverengi ipi de dahil ederek hem beyaz hemde kahverengi ip ile örüyoruz. Kenarlarda 1’er fıstık beyaz ortada diğer fıstıklar kahverengi ip ile örülüyor. Sıranın toplamında 11 fıstık saydığımızda kahverengi ile örülmüş 9 fıstık olana kadar bu işlemi tekrar ediyoruz.

Bir üst sırada kek rengi olarak çalışacağımız ipe geçiş yapıyoruz. Bu sırada da beyaz ip ve diğer renk ile örüyoruz ve sıra sonunda beyaz ipi kesiyoruz. Bir üst sırada kenardaki beyaz fıstıkları örmüyoruz sadece kek rengi olarak çalıştığımız 10 fıstık üzerinden örüyoruz ve aralara renkli kalan iplerle tek fıstıklarda yaparak kekin üstündeki şeker görüntüsü veriyoruz. 2 sıra 10 fıstık ördükten sonra diğer sıralarda sıra başında eksiltme işlemi yaparak 6 fıstık kalana kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Yapacak olan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin dileklerimi iletiyorum.

Lif modelleri, lif modelleri ve örnekleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda bizleri desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Cupcake Kese Lif Modeli Yapılışı VİDEO ANLATIM

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel kese lif modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ