Daha Dolgun Kirpikler Göz Alıcı Bakışlar

Daha Dolgun Kirpikler Göz Alıcı Bakışlar

Daha dolgun kirpikler her kadının rüyasıdır. Dolgun kirpikler bakışların daha göz alıcı ifade kazanmasına ve güzelleşmesine yardımcı olduğu gibi hiçbir şey yapılmadan sadece dolgun kirpiklerle yapılan bir makyaj sizi olduğunuzdan çok daha güzel gösterebilir. Dolgun kirpikler yüzyıllardır kadınlar için bir güzellik sembolü olmuştur. Bu nedendendir ki yıllardan beri kozmetik sektöründe neredeyse en belirgin ilerlemeyi kaydeden kozmetik ürünler rimellerdir. Her geçen gün maskaralarda yeni bir özellik çıkmaktadır bu da bize kirpiklerin güzellikte ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Yıllar öncesinde Hollywood’da aktrisler daha rimel teknolojisi ve ipek kirpik gibi kalıcı çözümler keşfedilmeden önce kirpiklerine bebek pudrası veya talk pudra sürüp rimellerini kat kat üst üste uygulayarak bu görünüme sahip olmak için çaba gösterirlerdi. Peki, daha dolgun kirpikler için ne yapmalısınız? İşte yazımızın ilerleyen aşamalarında hep birlikte bu soruya yanıt arayacağız.

Öncelikle daha dolgun kirpiklerin sırrı içten bir bakımdır. Kirpiklerinizin dökülmemesi için bol su içmelisiniz, düzenli ve dengeli beslenmelisiniz. Vitamin, mineral ve protein yönünden zengin beslenen kişilerde kirpik dökülmesi azalmaktadır. Aynı zamanda kirpiklerimizin çok iyi temizlenmesi gerekir. Kirpik diplerinde kalan yağ, kir ve makyaj kalıntıları kirpiklerin hava almasını engelleyerek dökülmesine neden olur. Bu nedenle makyajınızı çıkartırken gözünüzden tamamen çıktığına emin olun. Kısaca daha dolgun kirpikler için ne yapmalıyız sorusunun cevabı öncelikler kirpikler için ne yapmamalıyızdan geçmektedir.

Daha dolgun kirpikler için ne yapmalıyız sorusuna gelecek olursak kıl ve kökleri için faydalı yağlardan yardım alabiliriz. Özellikle aktarlarda, kozmetik dükkânlarında ve bazı estetik merkezlerinde kaş ve kirpikler için faydalı birtakım serum veya yağlar bulunur. Temiz ve kuru kirpiklerinize bu malzemeyi yatmadan 30 dakika önce uygulamak ve tüm gece onunla uyumak kirpiklerin dolgunlaşmasına yardımcı olabilir. Ancak sabah kalkıldığında bu malzemelerin göz çevresinden ve kirpiklerden iyice temizlenmesi gerekmektedir. Bu soruna yanıt olarak kozmetik çareler de aranabilir. Dolgunluk etkisi veren rimeller kullanılabilir. Özellikle kıl fırçalı rimeller 2 3 kat üst üste uygulanarak dolgun efekti verirler. Veya kalıcı bir çözüm olarak ipek kirpik yaptırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ