Dama uzun lif modeli yapılışı

Dama uzun lif modeli yapılışı uzun lif örneklerini sevenler için harika bir lif modeli sizlerle buluşuyor. Daha öncesinde kare modelini paylaşmıştık takıp olarak yapmak isteyenler için güzel bir lif çalışması olacaktır.

En çok yapılan el işleri arasında yer alan lif modellerimiz bir çok arkadaşlarımıza iş olmaktadır. Lif modelleri yapıp satışa sunan hanımlarımız için sitemizde bir çok lif modeli mevcuttur. Sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız. Veya yazımızın içindeki linklere tıklamanız yeterli olacaktır.

Lif modelleri denince ilk akla gelen kız çeyizleri oldukça fazla yapılan lif modelleri kızlarımızın çeyizlerini de süslemeye devam etmektedir. Dama uzun lif modeli çeyiz lif modelleri arasında yer almaktadır.

Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için de video anlatımlarımız oldukça fayda sağlayacaktır. İstediğiniz lif markası ipleri tercih edebilir. Elinize yatkın tığ seçimini tercih etmenizde fayda var. En güzel lif modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Dama uzun lif modeli yapılışı

Dama uzun lif modeli detayları ve yapımı

Dama görünümlü uzun

Lif modelimiz için iki renk lif ipi tercih edilmiştir.

Yedi numaralı tığ yeterli oluyor.

Kulp kısmı için dilerseniz plastik halka kullanın dilerseniz de fıstık yaparak kulp yapmak mümkündür.

Orta kısımdan başlayarak iki tane uç uca dama görünümlü kare yaparak başlıyoruz. Orta iki kareyi tamamladıktan sonra kulp kısmının bir kenarına dönüp bitiriyoruz.

Sonra ara kısmı örülüyor ve aynı işlemler diğer uç ve ara kısım içinde uygulanıyor en son kenar oyası yapılıp bitiriliyor. İkili fıstık yöntemi ile örülen modelimizi bir günde bitirmeniz mümkün dilediğiniz renk uyumları ile çok güzel lif sahibi olabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Dama uzun lif modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Örgü sevdası kanalına bu güzel lif modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ