Damat Havlusu Modelleri

Düğünler herkesin telaş içinde koşuşturduğu, büyük hazırlıklar yaptığı güzel organizasyonlardır. Ancak bu aşamaya gelene kadar, birçok hazırlık yapılır. Bunların en başında gelen de şüphesiz ki; bohçalardır.

Bohçalar damat bohçası ve gelin bohçası şeklinde hazırlanır. Fakat bu kadar basit dillendirilmesine karşın, hazırlanışı oldukça zahmetlidir. Özellikle damat bohçası içerisinde bulunan havlu, büyük bir özenle hazırlanır. Öncelikle bu bohça için, damat havlu modelleri araştırılır, incelenir bu aşama oldukça uzun sürer ve bir annenin çocuğunun üzerine titremesi gibi, özverili bir şekilde seçilir hazırlanacak olan model. Bu havluların modelleri kadar havlu seçimi de oldukça önemlidir, öyle ki en güzeli, en kaliteli olanı istenir hep. Çünkü biliniyor ki; bohçalar herkes tarafından görülecek ve mutlaka damat havlusu ayrı bir ilgi görecektir. Eğer harika bir damat havlusu hazırlamak istiyorsanız, mutlaka damat havlu modelleri arasında en çok beğenilen ve tercih edilen, üç parçalı olan modelleri kullanmalısınız.

Havlular her zaman göz önündedirler, kimi zaman misafirleriniz için kullanırsınız kimi zaman da kapı süsü olarak kullanılır. Özellikle de damat havlu örnekleri, buna en uygun olduğundan günlük veya misafir kullanımından ziyade, sürekli göz önünde olacak şekilde yatak odası kapısını süsler.

İster damat havlusu modeli olsun, ister çeyizlik gelin havlusu modeli olsun, söz, nişan ve düğün aşamasında ortada olan bütün havluların kenarı dantellerle süslenir. Bu havlular kimi zaman iğne oyası örnekleri, kimi zaman ağır dantel örnekleri ile özenle işlenerek beğeniye sunulur.

Sitemizdeki pek çok sayıdaki havlu kenarı örneğinden fikir edinerek ya da örnek çıkartarak sizlerde söz ya da nişan bohçalarınızda bu havluları kullanabilirsiniz. Özel günleriniz için unutulmaz olan bu hatıralar aynı zamanda gelinle ve damatla birlikte görücüye de çıkacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ