Canım Anne

Damıtılmış Suda Gül Çeliği Köklendirme

Damıtılmış Suda Gül Çeliği Köklendirme

Güllerinizin sapını köklendirip daha sonra ekmeniz için kullanabileceğiniz bir yöntem olan damıtılmış suda gül çeliği köklendirmenin detaylarını aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Çoğumuzun bahçesinde veya evindeki saksıda güller yetişebilir. Ya da bize hediye olarak gelen gülleri kurutup atmak yerine saplarını köklendirip onları dikerek tekrardan güller açmasını sağlayabiliriz. Gül çeliği köklendirmek için damıtılmış su yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile oldukça kolay ve zahmetsiz bir şekilde kısa sürede gül sapını köklendirip istediğiniz yere ekebilirsiniz. Gül çeliğini damıtılmış suda köklendirmek için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Damıtılmış Suda Gül Çeliği Köklendirme

  • İlk olarak kullanacağınız suyun PH değeri önemlidir. PH değeri çok fazla olan su kullanmamanız gerekir.
  • Kullanacağınız suyun yüksek alkalik olması ve tuzlu olması sapın köklenmesini engelleyeceği gibi bütün uğraşlarınızın başarısız olmasına da neden olacaktır.
  • Halk arasında yumuşatılmış olarak bilinen damıtılmış suyu kullanmak bu işlem için uygun olacaktır.
  • Uzun cam bir bardak içerisine damıtılmış suyunuzu koyun. Bardağın uzun olmasının sebebi nemi koruması yüzündendir. Nemi koruması sapın daha kolay köklenmesini sağlayacaktır. Daha sonra ise gül sapını bu suyun içerisine koyup bardağı karanlık veya gölge bir yerde bekletin.
  • Ara ara kontrol edin ve suyun rengi bozulmuş ise suyu değiştirin.
  • Daha kolay köklenmesi için gül sapının üst kısmına nemli pamuk sarabilirsiniz.
  • Bir süre beklediğiniz da sapların köklendiğini göreceksiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi