Canım Anne

Dana İliğinin Saça Faydaları Nelerdir?

Dana İliğinin Saça Faydaları Nelerdir?

Kulağa ilk başta iğrenç gibi gelse de dana iliğinin saç bakımında mucize etkisi yaratan faydaları bulunuyor. Dana iliğini saçınıza nasıl kullanmanız gerektiğini ve faydalarını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Dana İliğinin Saça Faydaları Nelerdir?

Çoğu kişinin pek fazla bilmediği fakat faydası oldukça yüksek olan dana iliği saç bakımında mucizeler yaratıyor. Kadınlar saçlarının her zaman gür, sağlıklı, parlak ve uzun olmasını ister. Fakat kullanılan kozmetik ürünler, ısı, boyalar derken saçlar kolayca yıpranıp dökülebilir. Özellikle aşırı dökülme sorunu olan kişiler için mucize etkisi yaratan dana iliği maskesi doğru ve düzenli kullanılması gereken bir bakım türüdür. Dana iliği maskesini kullandığınızda saçınızdaki aşırı dökülme sorunu sona erer, saçlar gürleşir ve canlılık kazanır.

Dana İliği Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Kasaplardan kolayca alabileceğiniz dana iliklerini ilk olarak yağını bırakması için hazırlamanız gerekir. Bunun için bir tencere içerisine biraz su koyun. Daha sonra içerisine cam bir kase koyun ve kasenin de içerisine biraz su koyun. İlikleri kasenin içerisine bırakıp kaynamaya bırakın. Bu şekilde iliğin içerisinde yağ çıkacaktır. Bu yağı etten ayırın. Biraz soğuduktan sonra içerisine bir miktar lavanta yağı, badem yağı ve hindistan cevizi yağını ekleyin. Son olarak içerisine bir adet bepanthen ampul ekleyip iyice karışmasını sağlayın. Bu karışımı buzdolabında saklamanız gerekiyor. Her kullanımda çıkarıp üzerine biraz zeytinyağı ekleyerek saç diplerinize ve uçlarına masaj yaparak sürün. En az 1-2 saat bekledikten sonra saçlarınızı güzelce yıkayın. Düzenli kullanımda daha sağlıklı, gür ve uzun saçlara sahip olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ