Dantel Abajur Modelleri

   Dantelin kullanım alanı gün geçtikçe genişlemektedir. Dantel kendini birçok alanda göstermeye başlamıştır. Dantel eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış, geleneksel el işi örneklerimizden biridir. Nostaljiyi sevenler için eski örnekler de mevcuttur. Ancak moda akımlarını yakından takip edenler için ise çok şık, gösterişli yeni modeller de ortaya çıkmıştır.

Özellikle de ev dekorasyonunda kendini fazlasıyla göstermeye başlayan el işi, el örgüsü ürünlere olan düşkünlük gün geçtikçe artmaktadır. Evimizin her köşesinde el emeği ürünlere rastlamak mümkündür. El emeği ürünlerin kullanım alanlarının genişlemesiyle beraber yeni fikirler de ortaya çıkmıştır. Özellikle de dantelin şıklığını, zarafetini evlerinde kullanmayı seven bayanlar, her ürünü dantelle bezemeyi çok iyi bilmişlerdir. Dantel yapılmış kılıflar, kırlentler, yatak örtüleri bunlardan sadece birkaçıdır. Yeni trend olanlardan biri ise dantel abajur yapımıdır. Sizde eğer el emeği, göz nuru dantellerinizi abajurlarınızla birleştirmek isterseniz hemen işe koyulabilirsiniz. Hem dantellerinizi değerlendirmiş olacak hem de evinize farklı bir hava katmış olacaksınız.

Mobilyanıza uyumlu olacak rengini seçerek çok şık abajurlar elde edebilirsiniz. İster tek renk isterse birden fazla rengi bir arada kullanabilirsiniz. Ancak abajur yapımında daha çok beyaz ve krem renkler tercih edilmektedir. Bu tamamen sizin tarzınıza kalmış bir şeydir. İsterseniz renkli iplerle de örebilirsiniz.

Dantel abajur yapımı aslında gözüktüğü kadar da zor değildir. Sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz. Hem evlerinizin şıklığına şıklık katmış olacak hem de el emeği ile yapımlı bir abajur sahibi olacaksınız. Dantel örmeyi bilen bayanların rahatlıkla uygulayabileceği kolaylıktadır.

Dantel abajur örnekleri arıyorsanız sitemizdeki görsellere bakabilirsiniz. İstediğiniz modeli seçerek istediğiniz renkte örmeye başlayabilirsiniz. İlk bakışta zor gibi gözükse de aslında yapımı oldukça basit ve eğlencelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ