Dantel Kenarları ve Şemaları – 2

Dantel kenarları ve şemaları yazımızın içinde dantel şemalarını siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Şemalı örnekleri inceleyerek modelleri uygulayabilirsiniz. Dantel modelleri hanımlarımızın en güzel zarif el işleri arasında yer almaktadır. Evin bir çok karesinde bizim kültürümüzde dantel modelleri yer bulmaktadır. Oda takımından, masa örtüsü, yatak örtüsünden, havlu kenarı kullandığımız bir çok üründe dantel kenar detayları uygulanmaktadır. Genç kızların sandık çeyizi dediği dantel modelleri olmaktadır. Uzun yıllarca çeyiz için dantel modelleri yapılmaktadır.

Dantel modelleri gelenek ve göreneklerimize göre evlenen kızların çeyizinde mutlaka dantel kenar örnekleri bulunmalıdır. Eskisi gibi evlerde çok fazla kullanılmasa da çeyiz içerisine mutlaka konulmaktadır. Evinizde veya çeyiziniz de kullanabileceğiniz en güzel, en şık ve en yeni dantel kenar örnekleri uygulayabilirsiniz.

Dantel kenarları kızlarımızın çeyizleri içinde oldukça fazla yapılan tığ işi el işleri arasında yer almaktadır. En güzel örnekler seçilerek yapılacak kenar detaylarına uygulanmaktadır. Çarşaf kenar detayı, dolap içleri için kenar dantelleri de yapılmaktadır. Günümüzde dantel kullanımı azalmış olsa da annelerimiz dantel modellerini hazırlamayı çeyizler için devam etmektedir.

Farklı model dantel içeriği için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Çarşaf ve nevresim takımı, havlu kenar detaylarını bulabilirsiniz. Boncuklu oda takımı örneği, farklı kenar oyaları sayfamızda mevcuttur. Yazımızın içindeki linke tıklamanız yeterli olacaktır. Yeni dantel ve el işlerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız..

Dantel, dantel oda takımları, kenar dantel modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, yorumlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Dantel Kenarları ve Şemaları – 2

Dantel Kenarları ve Şemaları – 2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ