Canım Anne

Dantel Kırlent Modelleri

Dantel Kırlent Modelleri

Evlerimize aldığımız eşyalar, seçtiğimiz mobilyalar kadar onlara eşlik eden ve tamamlayan aksesuarlar da bir o kadar önem taşır. Bunların birbiri ile uyum içinde olması ve birbirini tamamlaması gerekir. Günümüzde salon ve oturma odalarında dekoratif amaçlı kullanılan kırlentlerin hazır olarak satılanları olduğu gibi aynı zamanda el örgüsü, dantel modelleri de mevcuttur. El emeğiniz ile yapacağınız dantel kırlentler sayesinde evinizi renklendirebilir ve şıklık katabilirsiniz.

  Dantel kırlent modelleri oldukça çeşitlidir. Eskiden genellikle beyaz iplikler ile yapılan dantel kırlentler günümüzde ise renkli iplikler kullanılarak da yapılmaktadır. Bu yüzden kırmızı, pudra, mor, yeşil dilediğiniz rengi kullanarak kırlent örebilirsiniz. Renk seçiminde ise odanızın genel havası ile uyumlu renkler tercih edebilirsiniz. Renkli ipler ile örebileceğiniz gibi aynı zamanda renkli keten veya saten kumaşlar alarak öncelikle kırlentleri bunun ile kaplayabilir ardından beyaz iplik ile dantel kırlent olarak geçirebilirsiniz.

Dantel kırlent örnekleri arasında tek renk iplik kullanılarak yapılan modeller olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örneklerde mevcuttur. Aynı zamanda kırlentleri süslemek için inci, boncuk, kurdele gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Dantel kırlent yapımı ilk bakışta size zor ve karmaşık gibi gözükse de aslında dantel örmeyi bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır. Dantele yeni başlayanlar için basit ve sade modeller olduğu gibi daha usta kişiler için zor ve ağır modeller de vardır.

En yeni dantel kırlent modelleri için sitemizde bulunan resimli, anlatımlı ve şemalı görselleri inceleyebilir ve dilediğiniz modeli seçerek örmeye başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ