Dantel Kırlent Modelleri

Köşe yastığı deyince akla nedense hep büyükannelerimizin evleri ve o evlerin hatırı sayılır müdavimleri olan tığ işi dantel kırlent gelir. Uzunca bir süredir sahip olduğu yeri kaybettiğini düşündüğümüz bu şık ev aksesuarları yavaş yavaş evlerdeki eski yerlerini geri almaya başlıyor. Ev aksesuarları satılan, hemen hemen her köşe başında bulunan AVM’lerdeki ünlü ev dekorasyon mağazalarında bu şık kırlentlerin boy göstermeye başlamasından anlıyoruz bu şirin ve nostaljik geri dönüşü. Dantel kırlent örnekleri mağazalarda boy gösterdiğine göre siz de evinizi onlarla şenlendirebilir, süsleyebilirsiniz. Durun hemen gidip alın demiyoruz; evinize güzellik katacak bu dekoratif yastıkları siz kendiniz de yapabilirsiniz. Ayrıca sadece kendi eviniz için değil, arkadaşlarınızın özel günleri için de şık bir hediye olacağını ve el emeğinizle kendi ürettiğiniz tığ işi dantel kırlentlerin dostluğunuz adına hoş bir anı yaratacağını da aklınızın bir köşesinde tutun.

dantel-kirlent-modelleri-5

Tığ işi biliyorsanız işiniz çok daha kolay olacak, dantel kırlent yapılışı için elinizde bulunan klasik renklerdeki dantel ipliklerini kullanabileceğiniz gibi, evinizi şenlendirmek için eşyalarınıza rengine uygun tonlarda ya da tam tersi kontrast tonlarda iplikler alabilirsiniz. Bu tamamen sizin düşlerinizde canlandırdığınız ve zevkinize göre şekillendireceğiniz bir detay.

dantel-kirlent-modelleri-4

Dantel kırlentlerinizi çabucak örüp koltuklarınızın üzerindeki yerlerini alsın istiyorsunuz, biliyoruz. O zaman işe; kolay dantel kırlent örnekleri bulabileceğiniz materyaller aramakla başlamalısınız.

dantel-kirlent-modelleri-3

Köşe yastıklarınızı kendi bildiğiniz örneklerle de yapabilirsiniz. Değişik modeller uygulamak isteyebilirsiniz, Hatta her koltuk için farklı bir motif ya da renk kullanabilirsiniz. Dantel el işleri geri dönüyor, siz de evinizi bu güzel tığ işi dantel kırlentlerle neşelendirmek, çehresini değiştirmek istiyorsanız hemen işe koyulmalısınız.

dantel-kirlent-modelleri-2

Sitemizdeki tatlı tarifleri kesinlikle ilginizi çekecektir. Beğendiğiniz yemek tariflerinin ya da tatlı tariflerinin linkini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

dantel-kirlent-modelleri-1

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ