En Yeni Dantel Modelleri

Tığ işlerinin kraliçesi sayılan danteller hayatımıza ve evlerimize hızlı bir dönüş yaptı. Çok uzun yıllar evleri süsleyen, şıklaştıran danteller bir süredir ortalıkta görünmüyordu. İş hayatında kadınların daha çok yer almaya başlamasıyla birlikte, dantel işleri gibi zaman alan ve oldukça zahmetli örme işlerine ara veren hanımlar; bu eski ama köklü ev dekorasyon kültürünü yeniden yaşatmaya karar vermiş görünüyor. Dolapların en dibine terk edilen dantel işleri, artık yenilenmek üzere birer birer ortaya çıkmaya başladı.

Evinde daha önce tığ işi örtüler olmayan hanımlar, eski dantel örtülerinden sıkılanlar en yeni dantel örnekleri ile tanışmak ve onları ev süslemelerinde kullanmak için can atıyorlar. Yaşadığımız hızlı çağa ayak uydurmak ve hayatımızı her alanda kolaylaştırmak için çözümler üretmeyi alışkanlık haline getirmek gerekiyor. Ev dekorasyonu her zaman olduğu gibi hep güncelliğini koruyor. Hanımlar evlerine gereken özeni göstermekten asla vazgeçmiyor ve mümkün olan en basit ama şık şekilde bunu kotarmaya çalışıyorlar. Dantel sevenlerin çoğalmasıyla en son dantel örnekleri de gündemdeki yerini hemen aldı elbette.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, hayat çok hızlı akıyor ve bizler sürekli bir koşturmaca içinde yaşıyoruz hayatımızı. Dolayısıyla vakit her zamankinden çok daha nakit durumda. Hal böyle olunca evimizde görmek istediğimiz dantelleri hazırlamak için kolay dantel örnekleri araştırıp bulmak kaçınılmaz oluyor. Mobilya tasarımlarının da zaman içinde sadeleşmesi ile birlikte, evleri süslemede kullanılan tekstil ürünleri de aynı şekilde üretilmeye başladı. Eskilerin o ağır, şaşalı modelleri yerini daha minimal, sade işlere bıraktı. Göz yormadan sunulan şıklığın illa komplike olması gerekmediğini, yalın kalarak da evleri şenlendirebileceğini biliyor artık hanımlar ve bunu zevkle tercih ediyor. Tüm işler bittikten sonra, akşamları dinlenirken bile örebilecekleri dantel tığ işleri; hanımların becerilerini ortaya dökerken aynı zamanda onlara terapi etkisi de gösteriyor. Günün stresli anlarından uzaklaşmak, kafanızı boşaltmak için tığ işi yapmak size iyi gelecek diye düşünüyoruz.

www.canimanne.com adresini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

dantel masa örtüsü anlatimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ