Dantel Mutfak Perdesi Örnekleri

Dantel Mutfak Perdesi Örnekleri

Dantel parçaların şıklığı, zarafeti evlerimizin dekoruna fazlasıyla yakışmakta ve uyum sağlamaktadır. El emeği ürünlere verilen değerin son zamanlarda çok fazla artmış gösterdiği bir gerçektir. Ev dekorunda eşyalarımız kadar onlara eşlik eden aksesuar ve dekoratif ürünler de bir o kadar önem taşımaktadır. Dekoratif olarak evlerimizi eskiden buyana süsleyen parçaların başında da hiç şüphesiz ki el emeği, göz nuru dantellerimiz gelmektedir. Eskiden buyana gelmeyi başarmış modellerin yanı sıra güncel dantel modelleri de vardır.

Mutfaklarımızdaki eşyaları mobilyalar kadar onlara eşlik eden aksesuar ve dekoratif ürünlerimiz, perde ve halılarımızda bir o kadar önem taşımaktadır. Bunların her birinin uyum içinde olması önemlidir. Eğer şık ve gösterişli bir mutfak hayal ediyorsak bunlara dikkat etmeliyiz. Mutfak perdelerinin hazır olarak satılanları olduğu gibi el emeği, göz nuru ile yapılan modelleri de mevcuttur. El emeği ürünler daha kıymetli ve değerlidir. Bu değeri sizlerde mutfaklarınıza taşıyabilirsiniz.

Dantel mutfak perdesi modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Birbirinden şık ve gösterişli modeller arasından dilediğinizi seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz. Mutfak perdelerinin bütün olarak dantel şekilde örülenleri olduğu gibi kumaşa dantel ekler yapılarak oluşturulan modelleri de mevcuttur. Ancak bütünü ile dantel örmek zor ve zahmetli olacağından daha çok kumaşa dantel ekler yapılarak oluşturulan modeller tercih edilmektedir. Burada dikkat edeceğiniz önemli noktalardan biri ise danteli ekleyeceğiniz kumaşın kalitesidir. Bin bir zahmet ile yaptığınız dantellerinize yakışacak şıklıkta ve kalite de kumaşlar tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Mutfak perdesi yaparken dantel desenleri arasında çiçek, yaprak ve meyve motifleri ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ