Eldiven Lif Modelleri

Eldiven Lif Modelleri

  Banyolarda kullanmış olduğumuz liflerin hazır olarak satılanları olsa da el emeği, el örgüsü ile yapılan modelleri daha fazla tercih edilmektedir. Eskiden bu tarafa el emeği ile yapılan lifler çeyiz sandıklarını süslemeye devam etmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış olan birçok model ve örnek bulunmaktadır. Bunların yanı sıra değişen modaya ayak uyduran el örgüsü ürünlere her geçen gün yeni modeller ve örnekler eklenmektedir. Eski ve yeninin birleşmesi ve bütünleşmesi ile ortaya şık ve farklı, özgün ürünler çıkmaktadır.

Lif modelleri oldukça çeşitlidir. Şiş örgüsü ile yapılan lif örnekleri olduğu gibi aynı zamanda tığ işi örgü ile yapılan lif modelleri de bulunmaktadır. Siz hangi alanda daha başarılı iseniz onu tercih ederek örmeye başlayabilirsiniz. Her iki türde örülen lifler bulunsa da daha çok tığ işi ile yapılan lifler rağbet görmekte ve tercih edilmektedir.

Lif örnekleri arasında tek renk ile yapılan modellerin yanı sıra iki veya daha fazla rengin kullanıldığı liflerde bulunmaktadır. Tek renk ile yapılan lifler daha çok sade ve düz modelleri içerirken renkli modeller daha ağır ve zor modelleri kapsamaktadır.

Son zamanlarda en çok tercih edilen lif modelleri arasında eldiven lif modelleri bulunmaktadır. Eldiven şeklinde lif yapmak ilk görünüşte zor ve karmaşık gibi gözükse de aslında oldukça basittir. Hem kullanışlı hem de şık görünümü ile genç kızların çeyizlerindeki yerini almayı başarmış olan bir modeldir. Sizlerde sitemizde bulunan resimli, anlatımlı görselleri inceleyerek fikir edinebilir ve rahatlıkla yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ