Dantel Örnekleri

Dantel Örnekleri

Merhaba, şimdi size dantel örnekleri hakkında yararlı bilgiler vereceğiz. Dantel uzun yıllardan beri popülerliğini korumaktadır. Son dönemde de çok fazla tercih edilmektedir. Sayısız dantel örneği bulabilirsiniz. Her birinin örümü gayet zahmetli olmak ile birlikte sonuç olarak ortaya mükemmel bir ürün çıkmaktadır. Üstelik örmesi ne kadar zahmetli ise insana o kadar da zevk vermektedir. Siz de dantel örmeye başlayarak hem zamanınızı kendinizi geliştirerek değerlendirebilir hem de oldukça hoş vakit geçirebilirsiniz. İşi öğrendiğiniz zaman hiç zorlanmadan örebiliyor olduğunuza şahit olacaksınız.

       Dantel örnekleri çok çeşitlidir. Dantel örgüsü ile pek çok eşya örülebilmektedir. En popüler olanları ise havlu kenarı, salon takımları, bardakaltlığı, bebek patikleri, bebek elbiseleri, vitrin takımları, pike takımları, sehpa örtüleri, klozet takımları olmaktadır. Daha eski yıllara gittiğinizde ise dantel bohça takımlarını görebilirsiniz. Her bir eşyanın örümü farklılık göstermektedir. Özellikle havlu kenarları önceki yıllarda çok tercih edilmekteydi. Şimdi ise ekstra ilgisi olan hanımlar evlerinde dantel kenarlı havlular kullanmaktadır. Bebek eşyaları için yapılan dantel örgüler ise hiçbir zaman popülerliğini yitirmemektedir. Daha bebek doğmadan onun örgü kıyafet ve eşyaları örülmeye başlamaktadır. Bunların arasında dantel örgü çeşitleri de bulunmaktadır. Dantel örgü örnekleri zarif görünümleri ile herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Özellikle hanımların yüksek oranda ilgilerini çekmektedir. Dantel örgü örnekleri özellikle çeyiz takımlarının vazgeçilmez parçaları olmaktadır. Her genç kızın çeyizinde mutlaka dantel örnekler ile örülen ürünler bulunmaktadır. Özellikle yatak odası takımlarında çok fazla tercih edilen bir durumdur. Gelin adayının yatak odası takımının dantel olması yöresel adetlerden bir tanesidir. Şık ve güzel görünümlü olmaları bu durumun nedenlerinden biridir. Geleneklerine bağlı bir toplum olmamız da bu durumun nedenlerinden bir tanesidir. Dantel örgüler genellikle tığ kullanılarak örülmektedir. İğne oyası olanları da mevcuttur. Bu örgü çeşidi ince işçilik gerektiren bir örgü çeşididir. Bu örgü örnekleri bol renkli yapılabilmektedir. Ayrıca bu örgü örnekleri abartının ve gösterişin çok fazla kullanıldığı örnekler olmaktadır.

Dantel örnekleri birbirinden farklı renk, desen ve modeller ile yapılmaktadır. Her biri çok şık görünümler sergilemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ