Dantelin Zerafeti

Dantelin Zerafeti

Yeni evleniyor veya evinizi baştan oluşturmak mı istiyorsunuz? Dantelin zarifliğiyle evinize, gözünüzün alabileceği güzelliklere tatlı dokunuşlar yapabilirsiniz. Dantelden sepetler, bardak altlığı, Amerikan servisi, masa örtüsü, yastıklar, runnerlar, havlu kenarları, koltuk şalı, tepsi örtüsü ve hatta etekler yapıp hayatınızı renklendirebilir ince dokunuşlarla onları anlamlı kılabilirsiniz. Kişiliğinizi yansıtabileceğiniz en anlamlı desenleri oluşturabilirsiniz (özellikle bayanlar). Birbirinden farklı ve modern dantel çeşitleri ile eviniz baştan aşağı değişecek ve hiçbir eve benzemeyecek. Örneğin; Dantel Havlu Kenarı Modelleri, Punch Havlu Modelleri ve Yapımı, Çeyizlik Lif Tunus İşi, Gül Sihirli, Şal Renkli Fiskos Masa Örtüsü, Horozlu Dantel, Perde Motifli Dantel, Perde Beyaz Masa Örtüsü, Dantel Panolar, Motifli Dantel Perde vs.. Yapacağınız bu değişik modelleri gören misafirlerinizin gözü kamaşacak ve dokunmaktan kendilerini alıkoyamayacakla. Tabi nazara inananlar için nazar boncuklu ürnlerin çeitli olacağı bir koleksiyon kaçınılmaz olacaktır.

Kadınlar günlerini özenle harcamaktan çekinmedikleri hem el işine hem de örgülere oldukça önem verirler. çoğunlukla boş anlarında yaparak  hem zaman geçirir hem de çok güzel dantel örneklerini ortaya çıkarmış olurlar. Gelinlik kızlarımızın çeyizinde olması gereken ögelerden biride dantel takımlarıdır. Dantel nostaljisini mutfağına,salonuna yansıtmak isteyenler değişik örnekli dantel mutfak takımı modelleri kendi hünerleriyle oluşturabilirler. Dantel takımları modelleri hakkındaki çeyizlik isterseniz kendine has takımlar örebilirsiniz. Örneğin; iğne oyası İğne oyası motiflerle yapılan çiçek demetleri ile tepsi ve tablolar yapmak zahmetli ancak hoş bir ambiyans oluşturur. İğne oyasını öncelerden beri çok sevilir hiç modası geçmez, zerafeti hiç eksilmez. iğne oyası yemeniler, iğne oyası efe oyaları, iğne oyası salon takımları, iğne oyası namaz örtüsü, iğne oyası masa örtüleri, iğne oyası havlu kenarları, daha neler neler çok güzel bir gelenek olarak hala evlerimizde çeyizlerimizde hep yer almaktadır.

Yıllardır pek çok dantel örnekleri ajandalarımızı süslüyor. Bayanlar gerçek anlamda gerçekçi ve yaratıcı fikirler ortaya koyabiliyor. Böylece çeşitli, göz alıcı dantel örneği görmek mümkün. Komşularına, arkadaşlarına gidip, orada bir örnek görüp onu zihinlerinde muhafaza ediyorlar. Daha sonra örneği kafalarına göre şekillendirip daha farklı, daha güzel örnekler ortaya koyuyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ