Değişik Çocuk Odası Tasarımları

   Çocuk odaları için birbirinden şık modeller mevcuttur. kız ve erkek çocukları için farklı renk ve modeller kullanılmaktadır. Çocuk odalarında dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Mobilya ve aksesuarların fala göz yorucu olmamasına dikkat edilmesi gereklidir. Eşyaların birbiriyle olan uyumu da önemlidir. Ayrıca çocuğunuz için uygun ve kullanışlı olan mobilya ve aksesuarları seçmeniz daha iyi olacaktır.

Kız çocuk odaları genellikle pembe ve pudra ağırlıklı olurken erkek çocuk odaları daha çok ya taraftar renkli ya da mavi ağırlıklı tasarlanmaktadır. Eğer iki tane çocuğunuz var ise ranza sizin için daha uygun olacaktır. Ahşaptan yapılmış ranzaları tercih ederseniz daha memnun kalacaksınız. Ahşap her zaman için daha sağlam ve daha kullanışlı olacaktır.

   Çocuk odası tasarımı yaparken orta alanı fazla daraltmamaya da dikkat etmelisiniz. Kırılıp dökülecek eşyalar ve aksesuarlardan da uzak durmanız iyi olacaktır. Çocuğunuz için seçtiğiniz çalışma masası ve dolabı onun yaşına uygun olması ve kullanışlı olması önemlidir. Özellikle de çalışma masası çocuğunuzun boyuna göre olması önemlidir. Ders çalışacağı zaman rahat olması için buna dikkat etmenizi öneririz. Karışık ve aşırı göz yorucu duvar kağıtlarından, mobilyalardan uzak durmalısınız. Çocuğunuz için sade ama şık mobilya ve aksesuarları seçmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Çocuğunuza oda tasarlayacağınız zaman mutlaka onun düşüncelerine de yer vermelisiniz. Hangi hobilerden hoşlanır, hangi renkleri sever bunlara dikkat ederek tasarlayıp ona göre yaptırmanız en doğrusu olacaktır.

Birbirinden şık çocuk odası modelleri mevcuttur. Çocuk yataklarının gemi şeklinde tasarlanan bir kaptan odası, doğayı seven çocuklar için içinde mini bir çadır bulunan tasarım, okumayı seven çocuklar için şık bir kitaplığın bulunduğu bir oda gibi birçok farklı tasarım alıcı önüne sunulmaktadır. Sizde kendi çocuk odanızı kendiniz tasarlayıp yaptırabilirsiniz.

Önemli olan çocuğunuzun odasını tasarlarken onun düşüncelerine ve hobilerine önem vermek ve ona göre tasarlamaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ