Değişik Havlu Kenarı Örnekleri

Her genç kızın çeyizini süsleyen örgü, dantel parçalar mevcuttur. Çeyizlerimizin demir başlarından biri olan dantellerin bir çok çeşidi, modeli vardır. Kullanım alanı oldukça geniştir. Dantelden yapılmış vitrin takımlarından, mutfak peçetelerine, oda takımlarına kadar evimizin her köşesini dantel parçalar süslemektedir. Bizler geçmişten bu yana dantel parçalar kullanmayı çok iyi bilmişizdir. Günümüzde de el işi, dantel ürünlere olan düşkünlük giderek artmaktadır. El emeği ürünler yeniden moda olmuştur. Yeni modeller, örnekler ortaya çıkmaktadır. Güncel modellerden yararlanabileceğiniz gibi eskiyle yeniyi bir araya getirerek örgün parçalar da elde edebilirsiniz.

Çeyiz sandıklarımızın vazgeçilmezi arasında hiç şüphesiz havlu kenarları da baş sıralarda yer almaktadır. Çok şık ve gösterişli danteller ortaya çıkmıştır. Halkalarla yapılan yeni modeller son yıllarda fazlaca rağbet görmektedir. Parçaların birleştirilmesiyle yapılan halka modeller olduğu gibi bütün şekilde örülenleri de vardır. Havlunuzun desenlerine uygun olarak çiçek, yaprak gibi motifleri kullanabilirsiniz. Tek renk yapabileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da çok şık kenarlar elde edebilirsiniz. Tığ işi havlu kenarı modelleri olduğu gibi iğne oyası ile yapılan modeller de vardır. Son sezon da özellikle de iğne oyası ile yapılan modeller fazla rağbet görmeye başlamıştır. Tığ işi ürünlere göre daha fazla zaman alsa da narin ve şık duruşu kadınları cezp etmeye yetmektedir. Düz bir şekilde tığ ile örüp daha sonra üst kısımlarını motiflerle süsleyebilirsiniz. Birbirinden modern örnekler, en trend danteller sitemizde yer almaktadır. Ayrıca inci, boncuk kullanarak da havlularınızın şıklığına şıklık katabilirsiniz.

Sizde en yeni havlu kenarı modelleri arıyorsanız sitemizdeki görsellere göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz modelleri seçerek havlularınıza rahatlıkla örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ