Değişik Lif Modelleri

Hazır olarak satılan lifler olduğu gibi el emeği, el örgüsü ile yapılan lif modelleri de vardır. El emeği ve el örgüsü ürün ve parçalarına olan ilgi ve alakanın artması ile beraber örgü ürünler yeniden canlanmış ve hareketlilik kazanmıştır. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan birçok lif modelinin yanı sıra yeni, güncel ve trend lif modelleri de ortaya çıkmıştır.

   El örgüsü lif modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk iplik kullanılarak yapılan lif modellerinin yanı sıra birden fazla rengin bir arada kullanıldığı lif model ve örnekleri de vardır. Aynı zamanda ise ebruli, sakallı iplik gibi farklı ip türlerini kullanarak da şık ve farklı lifler yapabilirsiniz. Ördüğünüz lifin ipin rengi kadar kalitesi de bir o kadar önemlidir. Ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmak isterseniz eğer mutlaka kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmelisiniz.

  El örgüsü lif örnekleri arasında basit model ve örnekleri olduğu gibi zor model ve örnekleri de vardır. Örgüye yeni başlayanlar basit modellerden başlayabilirler.

El örgüsü liflerin yuvarlak formlu olanları olduğu gibi aynı zamanda oval, kare, dikdörtgen formlu olarak yapılanları da vardır. Aynı zamanda kalp, yıldız, hayvan formlu olarak örülen değişik lif modelleri de mevcuttur.

El örgüsü liflerin tığ işi örgü ile yapılanları olduğu gibi aynı zamanda da şiş ile örülen lif modelleri ve örnekleri mevcuttur. Siz hangi alanda daha başarılı iseniz onu tercih edebilirsiniz. Ördüğünüz lifleri tek renk düz olarak örebileceğiniz gibi desenli olarak da yapabilirsiniz.

Birbirinden değişik ve farklı lif modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilir ve içinde seçmiş olduğunuz model ve örnekleri örmeye başlayabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ