Değişik Örgü Çocuk Oyuncakları

Teknoloji ve sanayinin ilerlemesi yaşamımıza olumlu yönde ne kadar etki etse de tüketim toplumu olduğumuzdan, zamanla çoğu şeyi basit hale getirmektedir. İnsan emeği yerine makinaların hayatımıza girmiş olması ortaya çıkan iş veya ürünün hissiyat kısmına olumsuz yönde etkilemektedir. Çünkü insan var oluşundan itibaren merak içindedir ve üretir devamlı üretir. Bizi diğer canlılardan ayıran en büyük özelliğimiz aklımızı yeteneklerimiz ile birleştirip ortaya yeni kolay ulaşılabilen ve merak uyandıran farklı ürünler yaratmaktır. Bu durum hobi olarak ya da bir iş dalı olarak görülebilir. Hem yeteneklerimizi sergilemek hem de bunun maddi manevi karşılığını almak bizi mutlu eder.

Tabi ki günümüz oyuncaklarının içinde bu tarz oyuncaklar daha az fonksiyonel görülebilir. Ancak örgü oyuncaklarımızı sadece çocuklara hitap edecek şekilde düşünmemek gerekiyor. Bu bir zanaattır ve hitap ettiği kitle yediden yetmişe bütün toplumumuzun ilgisini çekecektir. Biz bu oyuncakları tasarlarken evdeki eşyalarımızı örneğin biblo, vazo ve bu tarz eşyaları renklendirip farklı bir forma sokmak içinde kullanabiliriz. Böylelikle her gün yaşamımızı geçirdiğimiz evimizde veya ofisimizde gözümüz değişik renkler ve biçimler ile bütünleşir. Hayal gücümüzü geliştirecek çeşitli şeyler ortaya çıkabilir. Buna en güzel örnek, bize tüm hayatını adayan bizim için yaşayan annelerimiz gelmektedir. Basit gibi görünen fakat sorumluluğu inanılmaz yüksek olan ev hanımı annelerimiz bu oyuncakları üretmeye başladıklarında hem kendi dünyalarını ve sağgörü geliştirmekte olup önemli miktarda katkıda bulunmaktadır. İnsan ürettikçe vardır. Birilerinin bir şey yapmasını beklemektense, önlerindeki fırsatları değerlendirmek gerek. Örgü oyuncaklar demek her ilmiğinde ayrı bir emek göz nuru demektir.

Örgü çocuk oyuncakları ile çeşitli kermeslere katılıp sosyal kimlik oluşturabiliriz. Tabi ki işimizin özü oyuncak olduğundan ve çocuklarımız daha çok ilgi göstereceğinden dolayı onlar için her zaman kafalarını çok karıştırmayacak ve ergonomik şekilde oyuncaklar üretmekteyiz. Çocukluğumuz da oynadığımız oyuncaklarımızın hayatımızın ileriki dönemlerinde bile bize etkileri devam etmektedir. Eğer bir oyuncak bizi derinden etkilemişse, oyuncaktan çok bir arkadaş gibi görüp onunla yatıp onunla kalkmışsak beynimizin bir köşesinde yer edinmiş demektir. Çocuklarımıza her şeyin en sağlıklısını hazırlayıp, plastiklerden uzak büyütebiliriz. Bizim de amacımız bu el emeği göz nuru ürettiğimiz oyuncaklarımızın en güzel amaca hizmet edecek şekilde beğenilerinize sunmaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ