Değişik patik tabanı yapımı

Değişik patik tabanı yapımı

Merhabalar sevgili www.canimanne.com takipçileri;

Sitemizde daha önceden videolu anlatımını yapmış olduğumuz Patik Taban Yapımını 3. defa farklı bir anlatım ve teknik ile sizler ile paylaşacağız.

Patik taban yapımı ile ilgili siz değerli takipçilerimiz den çokca soru gelmektedir. 1 yaş bebek için kaç zincir başlanır ? veyan 3,5 yaş çocuk için kaç zincir başlanır gibi. sorular gelmektedir.

Bunun için sizler ile Ayak Ölçüm Tablosu sizler ile paylaştık. Konuya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca daha önceden anlatımını yapmış olduğumuz patik taban videolarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bebek Patik Tabanı Nasıl Yapılır ? Videolu ve detaylı anlatım

Bebek Patik Tabanı Nasıl Yapılır?

Malzemelerim ip ve tığım.İstenilen ip ve tığ tercih edilebilir hiç farketmez.

Yapılışı:Yapacağımız ölçüye uygun miktarda ( tığ ve ipinize göre deneyerek boyutu bulmalısınız ) zincir çekerek başlıyoruz. Zincirin üzerine yarısına gelene dek sık iğne yapıyoruz. Patiğin ön kısmına gelecek yeri tekli trabzanla dönüyoruz taa ki sık yaptığımız yarı kısma gelene dek. İki sıra bu şekilde tabana doğru gelecek yarı kısım sık iğne , ayak ucuna doğru gelecek yarı kısım ise tekli trabzanla olarak örüyoruz. Ön uç kısımdaki tek zincire 6 defa ,arka kısma gelen tek zincire 5 defa batıyoruz ki , tabana dönüşünü verebilelim. Sonrasında tekli trabzanla istenilen boya ve ene uyana dek 4-5 sıra örüyoruz . Artırma kısımlarını videoyu dikkatli izleyerek anlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ