Bebekler Nasıl Öğrenir

Bebekler Nasıl Öğrenir

Bebekler Nasıl Öğrenir

Bebekler Her Şeyi Merak Eder

Hayata daha yeni gelmiş bir bebek, çevresinde olan her şeyi merak etmektedir. Bir bebek yanı başında bulduğu eşyaları dokunarak, hatta onları yemeye ve çiğnemeye çalışarak öğrenmektedir. Bebekler nasıl öğrenir aslında artık çok fazla sorulmayan bir sorudur, çünkü herkes farkında ki bebekler her şeyi keşif ederek öğrenmeye çalışır. Sizin bir bebeğiniz var mı?

zihin-gelisimi

Varsa ona bakarken, çevresini nasıl anlamaya çalıştığını mutlaka görüyorsunuzdur. Her şeyi merak ederler. Her şeyi denemek ve tatmak isterler. Çiğnemeye çalışıp onun için tadı kötü olan şeyleri ise anında bırakırlar ve bir daha dokunmak istemezler.

bebek-zihin-gelisimi

Bebekler Her Şeyi Denerler

Bebeklerin öyle bir yapısı vardır ki, her şeyi denemeden duramazlar. Bebekler çok narin ve hassas bireylerdir. Şunu unutmayalım ki her bir kişi bir bireydir. Bu ister bir bebek olsun, ister genç veya bir yetişkin hiç fark etmemektedir. Bebekler nasıl öğrenir? Denenmedik bir şey bırakmazlar. Her şeyi denerler ve hoşlarına gitmeyen bir şey olduğunda, onu bırakırlar. Bebeklik döneminde onlar için her şey oyuncaktır. Eline her şeyi geçirmek ister. Yemeye çalışır, çiğnemeye çalışır ya da onu parçalayıp düzeltmeye çalışır.

bebek-ve-ogrenme

Bebeklik Döneminde Bir Şeyleri Öğrenmek Neden Önemli

Dünyada bulunan bütün bireyler her gün bir şeyler öğrenmektedir. Öğrenmenin yaşla herhangi bir alakası yoktur. Bebekler nasıl öğrenir ve ona hayatın doğrularını ve yanlışlarını nasıl göstermek istiyorsak, o şekilde öğrenmektedir.

bebek-oyuncaklari

Bir dönem hiçbir şey anlamadan yaşamaktadır, fakat günler geçtikçe daha fazla her şeyin farkına varmaya başlıyor ve bu da bebeklik döneminde öğrenebilecekleri şeylerin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

bebeklerde-ogrenme

Bebeklik dönemli hepimiz için özel bir dönem olmuştur, çünkü en masum olduğumuz ve hayatın olumsuz yönlerini daha fark etmediğimiz, dünyanın rengarenk olduğu bir dönem olmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ