Değişik Pike Takımı Örnekleri

Değişik Pike Takımı Örnekleri

   Dantel parçalar önem ve değerini günümüzde de korumaya devam etmektedir. Çeyiz sandıklarımızı süsleyen demirbaşlardan biri olan dantel parçalar evlerimizin de her köşesine izler bırakmayı bilmiştir. Yatak odalarımızdan, mutfaklarımıza, solanlarımızdan, banyolarımıza kadar dantelin izini her odada görmek mümkündür. Genç kızlarımızın çeyizlerinde her zaman için en farklı, en güzel ürünler, parçalar olmalıdır. Her geçtiğimiz gün yeni modeller, örnekler ortaya çıkmaktadır. Dantelin özellikle de yatak odalarındaki önemi daha büyüktür. Metrelerce örülen danteller, pikelere geçirilerek çok şık birer yatak örtüsüne dönüşmektedir.

  Pike takımları yaz, kış kullanıma uygundur. Evlenecek olan genç kızların çeyiz sandığının olmazsa olmaz parçalarından biri de hiç şüphesiz ki bu pike takımlarıdır. Metrelerce emekle, göz nuru ile örülen danteller şık kumaşlara geçirilerek harika yatak örtülerine dönüşmektedir. Renkli kumaşlara beyaz dantel kenarlar, ekler yapılarak çok şık örtüler elde edilmektedir. Pike dantellerinin zor olan modelleri olduğu gibi basit, kolay olan modelleri de mevcuttur.

Pike takımınız için seçtiğiniz kumaş büyük öneme sahiptir. Danteliniz ne kadar kusursuz olursa olsun eğer kumaşınızı kaliteli ve doğru seçmezseniz ne yazık ki hüsranla sonuçlanabilir. Kaliteli bir kumaş daha şık bir pike takımına sahip olmanız demektir. Beğendiğiniz ve sevdiğiniz renk bir pike kumaşı seçebilirsiniz. İpek, saten, keten birçok farklı pike kumaşı mevcuttur. Son zamanlarda daha çok ipek kumaşlar tercih edilmektedir. Pike kumaşını seçtikten sonra dantelinizi kenar ve ağız kısmına incelikle geçiriniz. Dantelin büyüsü artık yatak odalarınıza da yansıyacaktır.

Değişik pike takımı örnekleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz pike dantelini seçerek aldığınız pike kumaşı için örmeye başlayabilirsiniz. Pike dantellerimizi resimli anlatımlı görselleri takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ