Değişik Vitrin Takımı Örnekleri

   Dantel çeyiz sandıklarımızın olmazsa olmaz parçalarından biridir. Her genç kızın çeyiz sandığından mutlaka dantelden yapılmış parçalar bulunmaktadır. Dantel evlerimizin her köşesine izler bırakmayı çok iyi bilmiştir. Dantel parçalar mutfaklarımızda mutfak peçeteleri, masa örtüleri ile karşımıza çıkarken, salonlarımızda vitrin takımları ile karşımıza çıkmaktadır. Kullanım alanları bunlarla da sınırlı değildir. Yatak odalarımızda oda takımları, pike takımları ile, banyolarımızda el emeği ile yapılmış havlularımız ile karşımıza çıkmaktadır. Danteli evimizin her yerinde ustalıkla ve zariflikle kullanmayı bilmişiz. Günümüzde dantelin kullanım alanları her geçtiğimiz gün genişlemektedir. Her geçtiğimiz gün farklı modeller, örnekler ortaya çıkmaktadır.

Dantel denildiği zaman ilk akla gelenlerden birisi de hiç şüphesiz ki vitrin takımlardır. Vitrinler eskiden boydan boya yer kaplarken artık günümüzde küçük köşe takımlar halinde kullanılmaya devam etmektedir. Vitrinler değişse de içindeki göz alıcı vitrin takımları, dantelleri değişmeden günümüze kadar gelmiştir. Her ne kadar modeller, örnekler değişse de dantelin büyüsü evlerimizi sarmaya devam etmektedir.

Vitrin takımları tığ ile yapıldığı gibi günümüzde iğne oyası ile yapılmış vitrin dantelleri de mevcuttur. İğne oyası ile yapılan modeller daha çok zaman almasına ve zahmetli olmasına karşın daha şık ve zarif durduğu için fazlasıyla tercih edilmeye başlamıştır.

Genellikle beyaz danteller, vitrin takımları kullanılsa yapılsa da günümüzde renkli iplerle örülen vitrin takımları da mevcuttur. Salonunuzun rengiyle uyumlu olacak bir rengi seçip rahatlıkla renkli iplerle de örebilirsiniz.

Sizde en değişik vitrin takımı örnekleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. Hem tığ ile yapılan hem de iğne oyası ile yapılan modeller sitemizde mevcuttur. Resimli anlatımlı görselleri inceleyerek ve takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ