Değişik Yazma Kenarı Örnekleri

Yazmalar çeyiz sandıklarımızın olmazsa olmaz parçalarından biridir. Yazmalar kadar, kenar oyaları da bir o kadar önemli ve değerlidir. Yazmaların şıklığına şıklık katan, onların daha zarif görünmesini sağlayan oyaların birçok çeşidi, örneği mevcuttur. Yazma kenarları eskiden buyana yapılmaya devam etmektedir. Geçmişten gelen modeller olsa da günümüzde yeni ortaya çıkmış şık, modern modeller de ortaya çıkmıştır.

Yazma kenarlarınızı yazmanızın rengiyle ve deseniyle uyumlu yapmanız daha doğru olacaktır. Günümüzde özellikle tek renk yazmalar fazlasıyla ilgi görmeye başlamıştır. Tek renk yazmaların kenarına renkli boncuklarla oyalar yapılmaktadır. Son zamanların trendi haline gelen bu boncuklu oyalar eskiden de yapılsa da günümüzde yeniden moda olmuştur. Renkli boncukların süslediği yazmalar, sizinde şıklığınıza şıklık katabilir.

Değişik Yazma Kenarı Örnekleri

  Yazma kenarları birçok fazla model ve çeşitten oluşmaktadır. Yazma oyalarınızı tek bir renk ile yapabileceğiniz gibi birden fazla rengi kullanarak rengârenk oyalarda yapabilirsiniz. Bu yaptığınızın yazmanın modeline göre değişkenlik göstermektedir. Yazma oyalarının tığ ile yapılan modelleri olduğu gibi aynı zamanda iğne oyası ile yapılan modelleri, örnekleri de mevcuttur. Son zamanlarda iğne oyalı modeller daha fazla ilgi görmeye başlamıştır. Tığ işi oyalar halen daha yapılmaya devam etse de iğne oyalarına olan düşkünlük gün geçtikçe artmaktadır. Hatta iğne oyası bilmeyen bayanlar için kurslar dahi açılmaktadır. İğne oyası tığ oyasına göre daha zahmetli olsa da, daha şık ve zarif durduğu için sıklıkla tercih edilemeye başlamıştır.

Yazma oyası modelleri, çeşitleri arasında dikkat çeken bir diğer model ise boncuklu, incili, pullu oyalardır. Değişik materyaller kullanılarak yapılan yazma kenarları fazlasıyla ilgi kaynağı olmaya devam etmektedir.

Sizde en değişik yazma kenarı modelleri arıyorsanız sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ