Demlikte Kalan Çayı Değerlendirme

Demlikte Kalan Çayı Değerlendirme

Hemen hemen hepimizin her gün evinde pişen ve arta yani demlikte kalan çayı değerlendirme yöntemleri ile israf etmeden kullanabilirsiniz.

Gün içerisinde hem evlerde hem de iş yerlerinde mutlaka 2-3 defa çay demlenir. Demlenen çoğu çay tam olarak bitmez ve çöpe atılır. Çay tılfını ve kalan suyu çöpe atmak yerine yeniden değerlendirebilirsiniz. Bakım yaparken kimyasal ürünlere tonlarca para vermek yerine çay gibi faydalı ve sürekli artta kalıp çöpe giden doğal nimetleri kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan demlikte kalan çayı değerlendirme fikirleri sayesinde her gün çöpe attığınız çayı faydalı bir şekilde geri dönüşüme katabilirsiniz.

Demlikte Kalan Çayı Değerlendirme

  • Demlikte kalan çayın suyunu bir sprey şişesi içerisine dökün. Daha sonra tüm saçınıza sıkıp parmak uçlarınız ile masaj yapın. Düzenli kullanımda saçlarınız daha parlak be sağlıklı olacaktır.
  • Kalan demlenmiş çayın tılfını yani posasını ise vücudunuza peeling yaparak kullanabilirsiniz. Çay ile yaptığınız peeling gözenekleri açar ve cildinizin pütür pütür olmasını engelleyip pürüzsüz bir hale getirir.
  • Eğer gözünüz sürekli ağrıyor ise bir damla çayı gözünüze koyun. Biraz bekledikten sonra yanma, ağrı ve kaşınma sorunu da ortadan kalkacaktır.
  • Kalan çay tılfını yani posasını buzdolabına koyup kötü kokuları önleyebilirsiniz.
  • Demlenmiş ve kalmış poşet çayları ayakkabılarınızın içerisine yerleştirip bekletin. Ayakkabınızda yer alan kokuları poşet çay çekecektir. Böylece ayakkabınız daima daha iyi kokacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=4jrXc0rUg9M

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ