Demlikte Kalan Çayın Yararları

    Kahvaltı sofralarının ve akşam oturmalarının vazgeçilmez içeceği olan çayın birçok faydası bulunmaktadır. Demlikte kalan çayı çoğu kadın çöpe atmak zorunda kalmaktadır. Bunun yerine artan çayı cildiniz ve vücudunuz için kullanarak faydalarından yararlanabilirsiniz. Birçok farklı cilt rahatsızlıklarına ve sorunlarına iyi gelen çayı sizde evinizde değerlendirebilir, şifasından faydalanabilirsiniz.

demlikte-kalan-cayin-yararlari-5

Demlikte kalan çay birçok farklı şekilde kullanarak sizin işinize de yarayabilir. Özellikle de cilt bakımında doğal yolları tercih edenlerin rahatlıkla kullanabileceği bir yöntemdir. Demlikte kalan çayınızı saçlarınız için uyguladığınızda daha parlak gözüktüğünü göreceksiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyu olarak artan çayınızı kullanabilirsiniz. Böylelikle saçlarınızı doğal bir yöntem kullanarak daha parlak bir hale getirmiş olursunuz.

demlikte-kalan-cayin-yararlari-4

  Çayın faydaları saymakla bitmez. Bunlardan biri de ayak kokusuna olan faydasıdır. Ayak kokusunu gidermek için ılık çayı bir kabın içine koyup, ayaklarınızı en az 10 dakika bu çayın içinde bekletiniz. 10 gün süre ile bu işlemi tekrarladığınızda ayak kokusundan eser kalmadığını göreceksiniz.

demlikte-kalan-cayin-yararlari-3

Boğaz ağrısı olan kişiler kalan çay ile gargara yaptıklarında ağrılarının hafiflediğini görecektir.

Özellikle de yağlı cilde sahip olanların en büyük problemlerinden biri olan cilt parlaması için demlikte kalan çayınız ile tonik yapabilirsiniz. Cildinizde oluşan küçük yaralar içinde yine çayın mucizevi etkisinden yararlanabilirsiniz.

Doğal bir tonik olan çay, cilt temizlemek içinde idealdir.

Balık yedikten sonraki ellerde oluşan kokuyu gidermek için ellerinizi artan çay ile yıkayabilirsiniz. Kokunun yok olduğunu veya büyük ölçüde azaldığını fark edeceksiniz.

demlikte-kalan-cayin-yararlari-1

Artan çayınızı bir buzdolabı poşetinin içine koyup, buzdolabına koyarsanız dolap kokunuzun yok olduğunu göreceksiniz.

Çayın içerken faydaları saymakla bitmeyeceği gibi artan çayınızdan faydalanabileceğiniz faydaları da saymakla bitmez. Sizde bu pratik bilgilerden yararlanarak artan çaylarınızı değerlendirebilirsiniz.

demlikte-kalan-cayin-yararlari-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ