Derhal Bırakmanız Gereken Makyaj Alışkanlıkları

Derhal Bırakmanız Gereken Makyaj Alışkanlıkları

Hanımların çoğu yüzündeki defoları kapatmak, daha güzel görünmek ya da kendini daha iyi hissetmek için makyaj yapmayı sever. Kadını bakımlı gösteren ve bazen sihirli bir değnek dokunmuşcasına bambaşka insana dönüştüren makyaj konusundaki bilgileri bir araya toplasak sanıyoruz ki onlarca fasiküllük ansiklopedilerimiz olurdu. Bugünkü konumuzda doğru bildiğimiz bazı makyaj prosedürlerini sizlere hatırlatmak istedik.

Lips care

*Maskara fırçasını tüpe defalarca sokup çıkarmayın…

Rimelinizin fırçasını, tüpün içine sokup çıkarmak veya fırça maskara tüpünün içindeyken ileri geri oynatmak fırçaya daha fazla rimel bulaşmasına neden olmaz. Bu hareketleri yaptığınız esnada rimel tüpünüzün içine bol miktarda hava sokmuş olursunuz ki bu da maskaranızın kurumasına ve ömrünün kısalmasına neden olur.

*Kapatıcınız ten renginizden açık olmasın…

Kapatıcı seçerken teninizin rengine en yakın olanı almaya dikkat etmelisiniz. Koyu renk kapatıcılar daha fazla kusur örtmez ya da açık renk kapatıcılar cildinizi daha parlak göstermez. En doğru kapatıcı rengi ten renginize en yakın olan ancak belki biraz daha sıcak tonda rengi olandır. Bu renk bir kapatıcı cildinizde en başarılı sonucu almanızı sağlayacaktır.

*Yağlı ciltler de nemlendirilmeli…

Cildi yağlı olan hanımların sıkça düştüğü yanlışların başında, yüz bakımı esnasında nemlendirici kullanmalarına gerek olmadığı düşüncesidir. Ancak bu tamamen yanlış bir durumdur. Cildinizi temizleyip toniğinizi sürdükten sonra öylece bırakırsanız, cildinizin kurumasına sebep olursunuz. Bu durumda ise cilt harekete geçer ve koruma amaçlı olarak daha fazla yağ üretmeye başlar. Bu yüzden cilt tipiniz ne olursa olsun ona uygun bir nemlendirici kullanmanız en sağlıklı yöntem olacaktır.

*Parlaklığı almak için tüm yüzünüzü pudralamayın…

Makyaj yaparken cildinizin parlamasını önlemek ve mat bir görüntü vermek için tüm yüzünüze pudra sürmek tamamen yanlış bir uygulama olacaktır. Çünkü bunu yaptığınız takdirde yüzünüzün tüm hatlarını kapatmış olursunuz. Yüz hatlarınızı daha belirgin olması için pudranızı bir fırça yardımıyla sadece parlayan bölümlere küçük dokunuşlarla sürmelisiniz.

*Fondöteni elinizde veya bileğinizde denemeyin…

Makyaj malzemesi alırken yapılan en büyük yanlışlardan biri de fondöten rengini denemek için sürdüğümüz noktalardır. Genellikle fondöteni elimizin üstüne ya da bileğimize sürer ve rengine öyle karar veririz. Oysa bahsi geçen yerler güneşe en fazla maruz kalan bölgelerdir ve genellikle yüz rengimizden daha koyu renktedirler. Fondöten renginizi belirlemek için en ideal noktalar çene kemiklerinizin bulunduğu yerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ